Opaskoirapalvelut
Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä (myöh. EPSHP) pyytää tarjoustanne opaskoirapalveluista ajalle 1.1.2021–31.12.2022 ja optiona ajalle 1.1.2023–31.12.2024. Optio on mahdollisuus jatkosopimukseen, jonka käyttämisestä tehdään erikseen päätös ennen varsinaisen sopimuskauden päättymistä.
MääräaikaTarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2020-11-10. Hankinta julkaistiin 2020-10-08.
ToimittajatSeuraavat toimittajat mainitaan hankintapäätöksissä tai muissa hankinta-asiakirjoissa:
Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2020-10-08 | hankintailmoitus |
| 2021-01-27 | Ilmoitus tehdystä sopimuksesta |
hankintailmoitus (2020-10-08)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut
Viitenumero: TP20-065
Lyhyt kuvaus:
Ilmoituksen metatiedot
Alkukieli: suomi 🗣️
Asiakirjatyyppi: hankintailmoitus
Sopimuksen luonne: Palvelut
Asetus: Euroopan unioni
Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Koodi: Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut 📦
Suorituspaikka
NUTS-alue: Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin menettely
Tarjouksen tyyppi: Tarjous koskee kaikkia eriä
Myöntämisperusteet
Ei sovelleta
Hankintaviranomainen
Tunnistetiedot
Maa: Suomi 🇫🇮
Hankintaviranomaisen tyyppi: Julkisoikeudellinen yhteisö
Hankintaviranomaisen nimi: Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
Postiosoite: Hanneksenrinne 7
Postinumero: FI-60220
Postitoimipaikka: Seinäjoki
Yhteystiedot
Internetosoite: http://www.epshp.fi 🌏
Sähköposti: terhi.peltola@epshp.fi 📧
Asiakirjojen URL-osoite: https://palse.fi 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://palse.fi 🌏
Viite
Päivämäärät
Lähetyspäivä: 2020-10-08 📅
Tarjousten jättämisen määräaika: 2020-11-10 📅
Julkaisupäivä: 2020-10-13 📅
Aloituspäivä: 2021-01-01 📅
Loppupäivä: 2022-12-31 📅
Tunnisteet
Ilmoituksen numero: 2020/S 199-483430
EUVL-S-numero: 199
Menettely
Oikeusperusta: 32014L0024
Tarjousten vastaanottoaika: 12:00
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Hankintaviranomainen
Tunnistetiedot
Kansallinen rekisterinumero: 0243096-0
Yhteystiedot
Internetosoite: www.epshp.fi 🌏
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postitoimipaikka: Helsinki
Postinumero: FI-00520
Maa: Suomi 🇫🇮
Puhelin: +358 295643300 📞
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Internetosoite: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Lähde: OJS 2020/S 199-483430 (2020-10-08)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut
Viitenumero: TP20-065
Lyhyt kuvaus:
Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä (myöh. EPSHP) pyytää tarjoustanne opaskoirapalveluista ajalle 1.1.2021–31.12.2022 ja optiona ajalle 1.1.2023–31.12.2024. Optio on mahdollisuus jatkosopimukseen, jonka käyttämisestä tehdään erikseen päätös ennen varsinaisen sopimuskauden päättymistä.
Näytä lisää
Alkukieli: suomi 🗣️
Asiakirjatyyppi: hankintailmoitus
Sopimuksen luonne: Palvelut
Asetus: Euroopan unioni
Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Koodi: Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut 📦
Suorituspaikka
NUTS-alue: Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin menettely
Tarjouksen tyyppi: Tarjous koskee kaikkia eriä
Myöntämisperusteet
Ei sovelleta
Hankintaviranomainen
Tunnistetiedot
Maa: Suomi 🇫🇮
Hankintaviranomaisen tyyppi: Julkisoikeudellinen yhteisö
Hankintaviranomaisen nimi: Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
Postiosoite: Hanneksenrinne 7
Postinumero: FI-60220
Postitoimipaikka: Seinäjoki
Yhteystiedot
Internetosoite: http://www.epshp.fi 🌏
Sähköposti: terhi.peltola@epshp.fi 📧
Asiakirjojen URL-osoite: https://palse.fi 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://palse.fi 🌏
Viite
Päivämäärät
Lähetyspäivä: 2020-10-08 📅
Tarjousten jättämisen määräaika: 2020-11-10 📅
Julkaisupäivä: 2020-10-13 📅
Aloituspäivä: 2021-01-01 📅
Loppupäivä: 2022-12-31 📅
Tunnisteet
Ilmoituksen numero: 2020/S 199-483430
EUVL-S-numero: 199
Menettely
Oikeusperusta: 32014L0024
Tarjousten vastaanottoaika: 12:00
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Hankintaviranomainen
Tunnistetiedot
Kansallinen rekisterinumero: 0243096-0
Yhteystiedot
Internetosoite: www.epshp.fi 🌏
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postitoimipaikka: Helsinki
Postinumero: FI-00520
Maa: Suomi 🇫🇮
Puhelin: +358 295643300 📞
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Internetosoite: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Lähde: OJS 2020/S 199-483430 (2020-10-08)
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta (2021-01-27)
Kohde
Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Ilmoituksen metatiedot
Asiakirjatyyppi: Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Menettely
Tarjouksen tyyppi: Ei sovelleta
Viite
Päivämäärät
Lähetyspäivä: 2021-01-27 📅
Julkaisupäivä: 2021-02-01 📅
Tunnisteet
Ilmoituksen numero: 2021/S 021-051017
Viittaa ilmoitukseen: 2020/S 199-483430
EUVL-S-numero: 21
Sopimuksen tekeminen
Sopimuksen tekemispäivä: 2020-12-14 📅
Nimi: Nou-Hau M. Leppälä
Kansallinen rekisterinumero: 1880764-6
Postitoimipaikka: Munakka
Maa: Suomi 🇫🇮
Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Nimi: Näkövammaisten liitto ry Opaskoirakoulu
Kansallinen rekisterinumero: 0202748-5
Postitoimipaikka: Vantaa
Maa: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Nimi: Suomen Opaskoirakoulu Oy
Kansallinen rekisterinumero: 2092994-1
Postitoimipaikka: Kuopio
Maa: Pohjois-Savo 🏙️
Tietoa tarjouskilpailuista
Saatujen tarjousten määrä: 3
Lähde: OJS 2021/S 021-051017 (2021-01-27)
Kohde
Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä on pyytänyt tarjoukset opaskoirapalveluista ajalle 1.1.2021—31.12.2022 ja optiona ajalle 1.1.2023—31.12.2024. Optio on mahdollisuus jatkosopimukseen, jonka käyttämisestä tehdään erikseen päätös ennen varsinaisen sopimuskauden päättymistä.
Näytä lisää
Asiakirjatyyppi: Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Menettely
Tarjouksen tyyppi: Ei sovelleta
Viite
Päivämäärät
Lähetyspäivä: 2021-01-27 📅
Julkaisupäivä: 2021-02-01 📅
Tunnisteet
Ilmoituksen numero: 2021/S 021-051017
Viittaa ilmoitukseen: 2020/S 199-483430
EUVL-S-numero: 21
Sopimuksen tekeminen
Sopimuksen tekemispäivä: 2020-12-14 📅
Nimi: Nou-Hau M. Leppälä
Kansallinen rekisterinumero: 1880764-6
Postitoimipaikka: Munakka
Maa: Suomi 🇫🇮
Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Nimi: Näkövammaisten liitto ry Opaskoirakoulu
Kansallinen rekisterinumero: 0202748-5
Postitoimipaikka: Vantaa
Maa: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Nimi: Suomen Opaskoirakoulu Oy
Kansallinen rekisterinumero: 2092994-1
Postitoimipaikka: Kuopio
Maa: Pohjois-Savo 🏙️
Tietoa tarjouskilpailuista
Saatujen tarjousten määrä: 3
Lähde: OJS 2021/S 021-051017 (2021-01-27)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕
- Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut (20 uudet hankinnat)