Kaarinan kaupungin työterveyspalvelujen hankinta
Kaarinan kaupunki
Kaarinan kaupunki pyytää tarjouksia henkilöstölleen järjestettävistä työterveyspalveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Sopimus on voimassa 1.1.2027 alkaen määräaikaisena viisi (5) vuotta, minkä jälkeen se jatkuu automaattisesti toistaiseksi voimassa olevana sopimuksessa määritellyin irtisanomisajoin. Hankinnan kohteena ovat lakisääteiset ennaltaehkäisevät ja hyvän työterveyshuoltokäytännön mukaiset työterveyshuoltopalvelut sekä työterveyspainotteiset yleislääkäritasoiset sairaanhoitopalvelut. Tilaaja ei sitoudu tiettyihin henkilöstö- ja asiakasmääriin. Määrät on ilmoitettu sitoumuksetta, joten määrät voivat muuttua sopimuskauden aikana esimerkiksi toiminnan muutosten johdosta.
MääräaikaDeadline 2026-10-06
Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-09-03 | hankintailmoitus |
hankintailmoitus (2026-09-03)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Kaarinan kaupungin työterveyspalvelujen hankinta
Viitenumero:
Lyhyt kuvaus:
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Työterveyshuollon palvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Varsinais-Suomi 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-01-01 📅
Tutkintojärjestelmän kesto
Määrittelemätön kesto ✅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 30
Laatukriteeri (nimi): Laatuvaatimukset.
Laatukriteeri (painotus): 70
Otsikko
Erän tunnistenumero:
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Menettelyn tärkeimmät piirteet: Hankintamenettelyn kulku vastaa hankintalain mukaista avointa menettelyä.
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-06 11:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-06 11:01:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 176 päivää
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-06 11:01:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-15 11:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (prosentteina, tarkka)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Kaarinan kaupunki
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Oskarinkatu 4
Postinumero: 20780
Postitoimipaikka: Kaarina
Alue: Varsinais-Suomi 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: hankinnat@kaarina.fi 📧
Puhelin: 25884000 📞
Hankintaviranomaisen tyyppi
Alue- tai paikallistason viranomainen
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://kaarina.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://kaarina.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 171-611981 (2026-09-03)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Kaarinan kaupungin työterveyspalvelujen hankinta
Viitenumero:
KNA/710/02.08.00.00/2026
Lyhyt kuvaus:
Kaarinan kaupunki pyytää tarjouksia henkilöstölleen järjestettävistä työterveyspalveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Sopimus on voimassa 1.1.2027 alkaen määräaikaisena viisi (5) vuotta, minkä jälkeen se jatkuu automaattisesti toistaiseksi voimassa olevana sopimuksessa määritellyin irtisanomisajoin.
Hankinnan kohteena ovat lakisääteiset ennaltaehkäisevät ja hyvän työterveyshuoltokäytännön mukaiset työterveyshuoltopalvelut sekä työterveyspainotteiset yleislääkäritasoiset sairaanhoitopalvelut.
Tilaaja ei sitoudu tiettyihin henkilöstö- ja asiakasmääriin. Määrät on ilmoitettu sitoumuksetta, joten määrät voivat muuttua sopimuskauden aikana esimerkiksi toiminnan muutosten johdosta.
Näytä lisää
Tuotteet/palvelut: Työterveyshuollon palvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
2026-056235-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Varsinais-Suomi 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-01-01 📅
Tutkintojärjestelmän kesto
Määrittelemätön kesto ✅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 30
Laatukriteeri (nimi): Laatuvaatimukset.
Laatukriteeri (painotus): 70
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Menettelyn tärkeimmät piirteet: Hankintamenettelyn kulku vastaa hankintalain mukaista avointa menettelyä.
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-06 11:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-06 11:01:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 176 päivää
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-06 11:01:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-15 11:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (prosentteina, tarkka)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Kaarinan kaupunki
Kansallinen rekisterinumero:
0133226-9
Postiosoite: Oskarinkatu 4
Postinumero: 20780
Postitoimipaikka: Kaarina
Alue: Varsinais-Suomi 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: hankinnat@kaarina.fi 📧
Puhelin: 25884000 📞
Hankintaviranomaisen tyyppi
Alue- tai paikallistason viranomainen
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://kaarina.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://kaarina.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 171-611981 (2026-09-03)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕
- Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut (18 uudet hankinnat)