Turun kaupunki, Uittamon koulutalon väliaikaistila, vuokratilojen toimitus
Turun kaupunki
Tarjouspyynnön mukaan
MääräaikaDeadline 2026-10-03
Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-09-01 | hankintailmoitus |
hankintailmoitus (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Turun kaupunki, Uittamon koulutalon väliaikaistila, vuokratilojen toimitus
Lyhyt kuvaus: Tarjouspyynnön mukaan
Sopimustyyppi: Urakat
Tuotteet/palvelut: Rakennustyöt 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Siirtyminen kiertotalouteen
Esteettömyysvaatimusten käyttö teknisissä eritelmissä vammaisia henkilöitä varten: Vammaisia koskevat esteettömyysvaatimukset on otettu huomioon
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Varsinais-Suomi 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-11-13 📅
Loppupäivä: 2031-10-13 📅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-03 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-05 12:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-05 12:00:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-22 12:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Turun kaupunki
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: PL 630
Postinumero: 20101
Postitoimipaikka: Turku
Alue: Varsinais-Suomi 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: pauliina.melander@turku.fi 📧
Puhelin: +358 447531005 📞
URL: http://www.turku.fi/hankinnat 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://pris.haahtela.fi/Julkaisu/Public_Hankinnat.asp?Valittutarjous=40204 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://pris.haahtela.fi/Julkaisu/Public_Hankinnat.asp?Valittutarjous=40204 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-605991 (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Turun kaupunki, Uittamon koulutalon väliaikaistila, vuokratilojen toimitus
Lyhyt kuvaus: Tarjouspyynnön mukaan
Sopimustyyppi: Urakat
Tuotteet/palvelut: Rakennustyöt 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
2026-056046-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Siirtyminen kiertotalouteen
Esteettömyysvaatimusten käyttö teknisissä eritelmissä vammaisia henkilöitä varten: Vammaisia koskevat esteettömyysvaatimukset on otettu huomioon
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Varsinais-Suomi 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-11-13 📅
Loppupäivä: 2031-10-13 📅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-03 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-05 12:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-05 12:00:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-22 12:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Turun kaupunki
Kansallinen rekisterinumero:
0204819-8
Postiosoite: PL 630
Postinumero: 20101
Postitoimipaikka: Turku
Alue: Varsinais-Suomi 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: pauliina.melander@turku.fi 📧
Puhelin: +358 447531005 📞
URL: http://www.turku.fi/hankinnat 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://pris.haahtela.fi/Julkaisu/Public_Hankinnat.asp?Valittutarjous=40204 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://pris.haahtela.fi/Julkaisu/Public_Hankinnat.asp?Valittutarjous=40204 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-605991 (2026-09-01)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕
- Rakennustyöt (>20 uudet hankinnat)