ROKUAN LATUJEN JA REITISTÖJEN KUNNOSSAPITO
Utajärven kunta
Utajärven kunnan elinympäristöpalvelut pyytää tarjousta hankittavasta ROKUAN alueen latujen ja reitistöjen kunnossapitourakasta talvikaudelle 2026-27 (yksi talvikausi). Kunnossapito alue sijaitsee Muhoksen, Utajärven ja Vaalan kuntien alueella. Utajärven kunta toimii isäntäkuntana latupoolissa. Palvelun tuottaminen tehdään suoriteperusteisella tuntihinta menetelmällä. Palvelusopimuksen kattohinnaksi latupooli budjetoi 65 000 euroa alv 0%. Palveluntuottaja sitoutuu ylläpitämään Rokuan latuverkoston liitteenä olevan kartan ja laatuvaatimusten mukaisesti ajalla 1.11.2026- 30.4.2027. Sopimus sisältää mahdollisuuden ottaa käyttöön optiot 1+1+1 molemminpuolisella suostumuksella. Optioiden käytöstä sovitaan osapuolten kesken huhtikuussa kuluvaa vuotta.
MääräaikaDeadline 2026-09-27
Kuka? Mitä?- • Puhdistus- ja puhtaanapitopalvelut sekä vastaavat palvelut kaupunki- ja maaseutualueilla › Lumenaurauspalvelut
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-08-31 | hankintailmoitus |
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Rokuan latujen ja reitistöjen kunnossapito
Viitenumero:
625908
Lyhyt kuvaus:
Tuotteet/palvelut: Lumenaurauspalvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
625908
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Pääkohde tai suorituspaikka: Utajärven kunta, Rokuan kylä
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pohjois-Pohjanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-11-01 📅
Loppupäivä: 2027-04-30 📅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 1
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-09-27 17:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä tilaamista käytetään ✅
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-15 17:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Kiintolukutyyppi: Kiinteä arvo (yhteensä)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Utajärven kunta
Kansallinen rekisterinumero:
0190224-1
Postiosoite: Vanhatie 46
Postinumero: 91600
Postitoimipaikka: Utajärvi
Alue: Pohjois-Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Utajärven kunta Elinympäristöpalvelut
Sähköposti: kirjaamo@utajarvi.fi 📧
Puhelin: +358 858755700 📞
URL: http://www.utajarvi.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/utajarvi?id=625908&tpk=f3bc5ea9-cc27-4faa-8731-9dd11e295eaf 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/utajarvi?id=625908&tpk=f3bc5ea9-cc27-4faa-8731-9dd11e295eaf 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Sovittelumenettelyistä vastaava elin
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Arvostelurunko
Sama kuin: Sovittelumenettelyistä vastaava elin
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 168-602424 (2026-08-31)