Enontekiön koulukuljetusten hankinta

Enontekiön kunta

Tarjouskilpailu koskee Enontekiön kunnan koulukuljetuksien hoitamista henkilökuljetuksiin oikeuttavan luvan nojalla 1.8.2026- 31.7.2028. Lisäksi ostaja varaa itselleen oikeuden neuvotella enintään yhden (1) vuoden jatkosopimuksesta (optiovuosi) tämän kilpailu voittajan kanssa ilman uutta tarjouskilpailua. Hankinta on jaettu 17 osa-alueeseen (=reittiin). Kohteet on määritelty yksityiskohtaisesti liitteessä 1 PALVELUKUVAUS. Tarjoaja voi jättää tarjouksen yhteen tai useampaan osa-alueeseen.

Määräaika

Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2026-05-04. Hankinta julkaistiin 2026-04-02.

Toimittajat

Seuraavat toimittajat mainitaan hankintapäätöksissä tai muissa hankinta-asiakirjoissa:

Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
Päivämäärä Asiakirja
2026-04-02 hankintailmoitus
2026-08-19 Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
hankintailmoitus (2026-04-02)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Enontekiön koulukuljetusten hankinta
Viitenumero: 605953
Lyhyt kuvaus:
Tarjouskilpailu koskee Enontekiön kunnan koulukuljetuksien hoitamista henkilökuljetuksiin oikeuttavan luvan nojalla 1.8.2026- 31.7.2028. Lisäksi ostaja varaa itselleen oikeuden neuvotella enintään yhden (1) vuoden jatkosopimuksesta (optiovuosi) tämän kilpailu voittajan kanssa ilman uutta tarjouskilpailua. Hankinta on jaettu 17 osa-alueeseen (=reittiin). Kohteet on määritelty yksityiskohtaisesti liitteessä 1 PALVELUKUVAUS. Tarjoaja voi jättää tarjouksen yhteen tai useampaan osa-alueeseen.
Näytä lisää
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta) 📦
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 2 646 000 EUR 💰
Tietoa eristä
Tämä sopimus on jaettu osiin
Yhdelle tarjoajalle myönnettävien erien enimmäismäärä: 17
Tarjouksia voidaan jättää enintään yhtä erää varten: 17

1️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 1-0
Otsikko: Koululaiskuljetus Iitto-Kilpisjärvi
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 190 000 EUR 💰
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille)
Hankinnan kuvaus:
Koululaiskuljetus Iitto-Kilpisjärvi Koululaiskuljetus Iitto - Kilpisjärven koulu Aamukuljetus (kellonajat voivat vaihdella) Iltapäiväkuljetus (kellonajat voivat vaihdella) Kuljetus, johon on mahduttava vähintään 4 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Biologisen monimuotoisuuden ja ekosysteemien suojelu ja ennallistaminen
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Oikeudenmukaiset työolot
Pääkohde tai suorituspaikka: Enontekiö
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Lappi 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-08-01 📅
Loppupäivä: 2028-07-31 📅
Kuvaus
Sopimuksen optiokausien enimmäismäärä: 12
Lisätietoja uusimisesta: Ostajalla on mahdollisuus yhteen optiovuoteen.
Tietoa sähköisistä luetteloista
Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina tai niihin on sisällyttävä sähköinen luettelo
Myöntämisperusteet
Laatukriteeri (nimi): Laatukriteeri
Laatukriteeri (painotus): 10
Hinta
Hinta (painotus): 90
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0001

2️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 2-1
Otsikko: Alakoulun kuljetukset Markkinasta Karesuvannon kouluun ja takaisin
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 95 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Alakoulun kuljetukset Markkinasta Karesuvannon kouluun ja takaisin Koulupäivinä: Aamukuljetus Karesuvannon koululle Iltapäiväkuljetus Karesuvannon koululta Kuljetus, johon mahduttava vähintään 4 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0002

3️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 3-2
Otsikko: Karesuvannon alakoulun kuljetukset Kuttasesta
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 110 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Karesuvannon alakoulun kuljetukset Kuttasesta kouluun ja takaisin Koulupäivinä: Aamukuljetus Kuttasesta Karesuvannon koululle Iltapäiväkuljetus Karesuvannon koululta Kuttaseen Kuljetus, johon mahduttava vähintään 5 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0003

4️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 4-3
Otsikko: Koulukuljetus Karesuvanto-Kuttanen-Palojoensuu-Hetan koulukeskus
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 280 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Koulukuljetus Karesuvanto-Kuttanen-Palojoensuu-Hetan koulukeskus Koulupäivinä: Aamukuljetus Hetan koululle. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 26 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0004

5️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 5-4
Otsikko: Koulukuljetus Vikkuri-Karesuvanto (yläluokat ja lukio)
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 111 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Koulukuljetukset Vikkuri-Lätäseno-Karesuvanto ja takaisin (yläluokat ja lukio) Koulupäivinä: Syöttökuljetus ma-pe aamuina Karesuvanto – Hetta koulu-autovuorolle Syöttökuljetus ma-pe iltapäivinä Hetta – Karesuvanto kuljetuksesta Vikkuriin (mahdollisesti ei kaikkina päivinä). Kuljetus, johon mahduttava vähintään 4 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0005

6️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 6-5
Otsikko: Ensimmäinen iltapäiväkuljetus Hetan koulukeskus-Palojoensuu-Kuttanen-Karesuvanto
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 273 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Ensimmäinen iltapäivän kuljetus Hetan koulukeskus-Palojoensuu-Kuttanen-Karesuvanto Koulupäivinä iltapäiväkuljetus Karesuvantoon. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 22 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella koulutoimistosta puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0006

7️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 7-6
Otsikko: Toinen iltapäiväkuljetus Hetan koulukeskuksesta Karesuvantoon
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Toinen iltapäivän kuljetus Hetan koulukeskuksesta Karesuvantoon Koulupäivinä 2. iltapäiväkuljetus. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 10 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0007

8️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 8-7
Otsikko: Iltapäiväkuljetus Hetta-Palojoensuu
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 44 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Hetta – Palojoensuu Iltapäiväkuljetus tarvittaessa 1-3 krt/viikossa Kuljetus, johon mahduttava vähintään 4 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0008

9️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 9-8
Otsikko: Aamun koulukuljetukset Palojärven suunnasta
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 140 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Aamun koulukuljetus Palojärven suunnasta Hetan koulukeskukseen koulupäivinä. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 15 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 10-9
Otsikko: Ensimmäinen iltapäiväkuljetus Palojärven suuntaan
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 92 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Ensimmäinen iltapäiväkuljetus Palojärven suuntaan Hetta – Aittalahdenmaantie – Leppäjärvi – Nartteli koulupäivinä. Päivästä ja jaksosta riippuen oppilasmäärät vaihtelevat. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 11-10
Otsikko: Toinen iltapäiväkuljetus Palojärven suuntaan
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 158 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Toinen iltapäiväkuljetus Palojärven suuntaan Hetta - Leppäjärvi – Nartteli koulupäivinä. Päivästä ja jaksosta riippuen oppilasmäärät vaihtelevat. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 10 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 12-11
Otsikko: Lukiolaiskuljetus Palojärven suuntaan
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 78 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Iltapäivän lukiolaiskuljetukset Palojärven suuntaan koulupäivinä Päivästä ja jaksosta riippuen oppilasmäärät vaihtelevat. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 13-12
Otsikko: Ensimmäinen iltapäiväkuljetus Hetta-Nunnanen
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 270 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Ensimmäinen iltapäiväkuljetus Hetan koulukeskuksesta Nunnaseen Koulupäivinä. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 20 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0013

1️⃣4️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 14-13
Otsikko: Toinen iltapäiväkuljetus Hetta-Nunnanen
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 210 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Toinen iltapäiväkuljetus Hetan koulukeskus-Nunnanen Koulupäivinä. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 15 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 15-14
Otsikko: Kolmas iltapäiväkuljetus Hetta-Nunnanen
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Kolmas iltapäiväkuljetus Hetta-Nunnanen Koulupäivinä. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 20 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 16-15
Otsikko: Lukiolaiskuljetus Hetta-Peltovuoma-Nunnanen
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 18 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Hetan koulukeskus Lukiolaiskuljetus Hetta-Peltovuoma-Nunnanen Tarvittaessa. Kuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0016

1️⃣7️⃣
Sisäinen tunniste: Nro 17-16
Otsikko: Yhteyslinja Ylikyrö-Peltovuoma
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 94 000 EUR 💰
Hankinnan kuvaus:
Koulupäivinä. Aamukuljetus Ylikyrö - Peltovuoman koulu jatkoyhteyteen Eskelisen Lapin Linjat -linja-autolla Hettaan 1.iltapäiväkuljetus jatkoyhteydeltä Peltovuoman koulu-Ylikyrö 2.iltapäiväkuljetus jatkoyhteydellä Peltovuoman koulu-Ylikyrö Aamukuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. 1.iltapäiväkuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. 2.iltapäiväkuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella koulutoimistosta puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi Koulupäivinä. Aamukuljetus Ylikyrö - Peltovuoman koulu jatkoyhteyteen Eskelisen Lapin Linjat -linja-autolla Hettaan 1.iltapäiväkuljetus jatkoyhteydeltä Peltovuoman koulu-Ylikyrö 2.iltapäiväkuljetus jatkoyhteydellä Peltovuoman koulu-Ylikyrö Aamukuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. 1.iltapäiväkuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. 2.iltapäiväkuljetus, johon mahduttava vähintään 8 asiakasta. Oppilaiden tarkemmat osoitteet voi tiedustella puh. 040 143 8943 tai riitta.peltovuoma@enontekio.fi
Näytä lisää
Lisätietoja uusimisesta: Ostajalla mahdollisuus yhteen optiovuoteen.
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0017

Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Menettelyn tärkeimmät piirteet:
Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä (hankintalain 125 §). Tarjouksen tekemisestä, esittelystä ja muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavissa suomen kielellä. Hankintayksikkö 1. Avaa tarjoukset 2. Tarkastaa tarjoajan soveltuvuutta koskevat vastaukset 3. Tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden 4. Vertailee tarjoukset 5. Pyytää ja tarkastaa voittajan soveltuvuutta koskevat todistukset ja selvitykset 6. Tekee hankintapäätöksen ja antaa päätöksen tiedoksi kaikille tarjoajille 7. Solmii hankintasopimuksen voittajan kanssa Hankintasopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. Hankintasopimus voidaan tehdä aikaisintaan 14 päivän kuluttua siitä, kun tarjoaja on saanut tai hänen katsotaan saaneen päätös perusteluineen tiedoksi.
Näytä lisää
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-05-04 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-05-05 06:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (paikka): Enontekiö
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 5 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-05-05 06:00:00 📅
Paikka: Enontekiö
Sähköinen luettelo: Pakollinen
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-04-15 12:00:00 📅
Puhtaita ajoneuvoja koskevan direktiivin mukainen sopimustyyppi: Maanteiden henkilöliikennepalvelut
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (pisteinä, tarkka)
Tarjouspyynnön ehdot
Hankinta kuuluu Euroopan parlamentin ja neuvoston direktiivin 2009/33/EY (puhtaita ajoneuvoja koskeva direktiivi) soveltamisalaan

Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Enontekiön kunta
Kansallinen rekisterinumero: 0190662-1
Postiosoite: Ounastie 165
Postinumero: 99400
Postitoimipaikka: Enontekiö
Alue: Lappi 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Hallinnollinen rehtori
Sähköposti: riitta.peltovuoma@enontekio.fi 📧
Puhelin: +358 401438943 📞
URL: http://www.enontekio.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Alue- tai paikallistason viranomainen
Päätoimi
Koulutus
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/enontekio?id=605953&tpk=17f7cb36-9da7-47ac-b40b-b4aae729c17d 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/enontekio?id=605953&tpk=17f7cb36-9da7-47ac-b40b-b4aae729c17d 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen

Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero: 3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Markkinaoikeus
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Valitus on tehtävä kirjallisesti 14 päivän kuluessa siitä, kun tarjoaja on saanut tiedon hankintaa koskevasta päätöksestä valitusosoituksineen. Valitusaika lähtee kulumaan tiedoksiantopäivää seuraavasta päivästä. Tiedoksiantopäivää ei siten lasketa valitusaikaan.
Näytä lisää
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 067-235607 (2026-04-02)
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta (2026-08-19)
Kohde
Hankinnan laajuus
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 2 646 000 EUR 💰
Hankinnan kokonaisarvo (ilman arvonlisäveroa): 2 540 000 EUR 💰
Hankinnan kokonaisarvo (ilman arvonlisäveroa) (korkein tarjous): 200 💰
Hankinnan kokonaisarvo (ilman arvonlisäveroa) (halvin tarjous): 139.8 💰
Kuvaus
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 190 000 EUR 💰
95 000 EUR 💰
110 000 EUR 💰
280 000 EUR 💰
111 000 EUR 💰
273 000 EUR 💰
44 000 EUR 💰
140 000 EUR 💰
92 000 EUR 💰
158 000 EUR 💰
78 000 EUR 💰
270 000 EUR 💰
210 000 EUR 💰
18 000 EUR 💰
94 000 EUR 💰

Sopimuksen tekeminen

1️⃣
Sopimus/erä myönnetään
Ajoneuvoluokka: Kevyt hyötyajoneuvo (M1, M2, N1)
Erän tunnistenumero: LOT-0001
Sopimuksen numero: Koululaiskuljetus Iitto - Kilpisjärven koulu
Sopimuksen tekopäivä: 2026-08-10 📅
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Korkein tarjous: 200 💰
Alin tarjous: 139.8 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 160 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4879457-939100
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0001
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Taksi- ja linja-autoliikenne Timo Lahtinen
Kansallinen rekisterinumero: 1256301-1
Postiosoite: Kirkkokuja 5
Postinumero: 91200
Postitoimipaikka: Yli-Ii
Alue: Lappi 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Organisaation koko: Pieni

2️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0002
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Korkein tarjous: 120 💰
Alin tarjous: 120 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 140 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4858945-939101
Tarjoajaosapuolen johtaja
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0002
Tietoa tarjouskilpailuista
Sopimus on tehty taloudellisten toimijoiden ryhmän kanssa
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Petterin Pirssi ja Pilke
Kansallinen rekisterinumero: 2257377-4
Postiosoite: Sakkaravaarantie 13
Postinumero: 99470
Postitoimipaikka: Karesuvanto
Nimi: Kota-Juha
Kansallinen rekisterinumero: 1246078-4
Postiosoite: Käsivarrentie 3636

3️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0003
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Korkein tarjous: 140 💰
Alin tarjous: 140 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4858945-939102
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0003

4️⃣
Ajoneuvoluokka: Linja-auto (M3)
Erän tunnistenumero: LOT-0004
Korkein tarjous: 433 💰
Alin tarjous: 433 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 250 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4859344-939103
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0004
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Tilausliikene Olli Oy
Kansallinen rekisterinumero: 0985235-7
Postiosoite: Karjatie 5
Postinumero: 99100
Postitoimipaikka: Kittilä

5️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0005
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Korkein tarjous: 130 💰
Alin tarjous: 130 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 30 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4858945-939104
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0005

6️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0006
Korkein tarjous: 429 💰
Alin tarjous: 429 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 245 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4859344-939105
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0006

7️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0007
Korkein tarjous: 398 💰
Alin tarjous: 398 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 230 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4859344-939106
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0007

8️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0008
Korkein tarjous: 230 💰
Alin tarjous: 125 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 71 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4858941-939107
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0008
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Enontekiön taksipalvelu oy
Kansallinen rekisterinumero: 3211999-7
Postiosoite: ounastie 3118
Postinumero: 99420
Postitoimipaikka: peltovuoma
Nimi: Taksi Eila Keskitalo
Kansallinen rekisterinumero: 1247690-3
Postiosoite: Ounastie 2791
Postitoimipaikka: Peltovuoma

9️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0009
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Korkein tarjous: 298 💰
Alin tarjous: 193 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 110 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4859344-939108
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0010
Korkein tarjous: 178 💰
Alin tarjous: 124 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4859344-939109
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Tiedot muista kuin palkintorahoista
Tarjouksia tai osallistumishakemuksia ei saatu tai ne kaikki hylättiin
Syy, miksi voittajaa ei ole valittu: Parhaimmiksi arvioidut tarjoajat kieltäytyivät allekirjoittamasta sopimusta
Erän tunnistenumero: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0012
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Korkein tarjous: 278 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4859344-939111
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0013
Korkein tarjous: 392 💰
Alin tarjous: 358 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 205 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4905991-939112
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0013
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Kultiman Liikenne Ky
Kansallinen rekisterinumero: 1761214-2
Postiosoite: Hetantie 105
Postinumero: 99400
Postitoimipaikka: Enontekiö

1️⃣4️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0014
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Korkein tarjous: 383 💰
Alin tarjous: 383 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 220 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4859344-939113
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0015
Sama kuin: Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4905991-939114
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0016
Korkein tarjous: 450 💰
Alin tarjous: 100 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 46 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4858941-939115
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0016

1️⃣7️⃣
Erän tunnistenumero: LOT-0017
Korkein tarjous: 72 💰
Alin tarjous: 72 💰
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 165 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: tenderReference-4858941-939116
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0017
Lähde: OJS 2026/S 160-576189 (2026-08-19)