Ylöjärven kaupunki rakennuttaa Kurun yhtenäiskoulun nykyiselle tontille osoitteeseen Myllymäentie 2, 34300 Kuru, noin 40 km Ylöjärven keskustasta pohjoiseen uuden Kurun yhtenäiskoulun KVR-urakkana avoimella menettelyllä. Rakennettavan koulun tilat mitoitetaan 1-sarjaisen yhtenäiskoulun esiopetuksen (21), alakoulun vuosiluokkien 1–6 (150) ja yläkoulun vuosiluokkien 7–9 oppilaille (75). Oppilaita toimipisteessä on yhteensä noin 246 ja henkilöstöä noin 35. Optiona uudisrakennukseen voidaan sijoittaa tilat myös sosiaali- ja terveys-palveluille, jotka muodostuisivat oppilashuollosta, terveysasemapalveluista / neuvolatoiminnasta. Rakennus on 1–2-kerroksinen ja sen hyötypinta-ala on noin 2020 m2 ilman sote-palvelut optiota. Alustavasti rakennusajaksi on arvioitu 05 / 2024 – 06 / 2025.
Määräaika
Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2023-12-18.
Hankinta julkaistiin 2023-10-13.
hankintailmoitus (2023-10-13) Kohde Hankinnan laajuus
Otsikko: Kurun yhtenäiskoulu KVR-urakka
Lyhyt kuvaus:
Ylöjärven kaupunki rakennuttaa Kurun yhtenäiskoulun nykyiselle tontille osoitteeseen Myllymäentie 2, 34300 Kuru, noin 40 km Ylöjärven keskustasta pohjoiseen uuden Kurun yhtenäiskoulun KVR-urakkana avoimella menettelyllä. Rakennettavan koulun tilat mitoitetaan 1-sarjaisen yhtenäiskoulun esiopetuksen (21), alakoulun vuosiluokkien 1–6 (150) ja yläkoulun vuosiluokkien 7–9 oppilaille (75). Oppilaita toimipisteessä on yhteensä noin 246 ja henkilöstöä noin 35. Optiona uudisrakennukseen voidaan sijoittaa tilat myös sosiaali- ja terveys-palveluille, jotka muodostuisivat oppilashuollosta, terveysasemapalveluista / neuvolatoiminnasta. Rakennus on 1–2-kerroksinen ja sen hyötypinta-ala on noin 2020 m2 ilman sote-palvelut optiota. Alustavasti rakennusajaksi on arvioitu 05 / 2024 – 06 / 2025.
Ylöjärven kaupunki rakennuttaa Kurun yhtenäiskoulun nykyiselle tontille osoitteeseen Myllymäentie 2, 34300 Kuru, noin 40 km Ylöjärven keskustasta pohjoiseen uuden Kurun yhtenäiskoulun KVR-urakkana avoimella menettelyllä. Rakennettavan koulun tilat mitoitetaan 1-sarjaisen yhtenäiskoulun esiopetuksen (21), alakoulun vuosiluokkien 1–6 (150) ja yläkoulun vuosiluokkien 7–9 oppilaille (75). Oppilaita toimipisteessä on yhteensä noin 246 ja henkilöstöä noin 35. Optiona uudisrakennukseen voidaan sijoittaa tilat myös sosiaali- ja terveys-palveluille, jotka muodostuisivat oppilashuollosta, terveysasemapalveluista / neuvolatoiminnasta. Rakennus on 1–2-kerroksinen ja sen hyötypinta-ala on noin 2020 m2 ilman sote-palvelut optiota. Alustavasti rakennusajaksi on arvioitu 05 / 2024 – 06 / 2025.
Sopimustyyppi: Urakat
Tuotteet/palvelut: Rakennustyöt📦 Kuvaus
Sisäinen tunniste: 2023-000846-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Oikeudenmukaiset työolot
Maa: Suomi 🇫🇮 Tietoa sähköisistä luetteloista
Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina tai niihin on sisällyttävä sähköinen luettelo
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Laatukriteeri (nimi): Kokonaistaloudellinen edullisuus hinta/laatu.
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0000
Menettely Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2023-12-18 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2023-12-18 12:01:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️ Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2023-12-18 12:01:00 📅
Sähköinen luettelo: Sallittu
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2023-12-01 12:00:00 📅
Oikeudelliset, taloudelliset, rahoitukselliset ja tekniset tiedot Osallistumisehdot
Poissulkemisperuste:
Korruptio
Lapsityövoima ja muut ihmiskaupan muodot
Petos
+ 6 lisää
Puhtaasti kansalliset poissulkemisperusteet
Rahanpesu tai terrorismin rahoitus
Rikollisjärjestön toimintaan osallistuminen
Sosiaaliturvamaksujen maksaminen
Terrorismirikokset tai terroritoimintaan liittyvät rikokset
Verojen maksu
Kuvaus poissulkemisperusteista:
Tarjoajalle tai henkilölle, joka on sen hallinto-, johto- tai valvontaelimen jäsen tai jolla on siinä päätös-, edustus- tai valvontavaltaa, on annettu rikollisjärjestön toimintaan osallistumisesta lainvoimainen tuomio, joka on annettu enintään viisi vuotta sitten tai jolla suoraan vahvistettu poissulkeminen on edelleen voimassa.
Tarjoajalle tai henkilölle, joka on sen hallinto-, johto- tai valvontaelimen jäsen tai jolla on siinä päätös-, edustus- tai valvontavaltaa, on annettu rikollisjärjestön toimintaan osallistumisesta lainvoimainen tuomio, joka on annettu enintään viisi vuotta sitten tai jolla suoraan vahvistettu poissulkeminen on edelleen voimassa.
Tarjoajalle tai mille tahansa henkilölle, joka on sen hallinto-, johto- tai valvontaelimen…
… jäsen tai jolla on siinä päätös-, edustus- tai valvontavaltaa, annettu lahjonnasta lainvoimainen tuomio, joka on annettu enintään viisi vuotta sitten tai jolla suoraan vahvistettu poissulkeminen on edelleen voimassa
… jäsen, on annettu petoksesta lainvoimainen tuomio, joka on annettu enintään viisi vuotta sitten tai jolla suoraan vahvistettu poissulkeminen on edelleen voimassa
Tarjoajalle itselleen tai mille tahansa henkilölle, joka on sen hallinto-, johto- tai valvontaelimen jäsen tai jolla on siinä päätös-, edustus- tai valvontavaltaa,…
… annettu terrorismirikoksesta tai terroritoimintaan liittyvästä rikoksesta lainvoimainen tuomio, joka on annettu enintään viisi vuotta sitten tai jolla suoraan vahvistettu poissulkeminen on edelleen voimassa
… on annettu rahanpesusta tai terrorismin rahoituksesta lainvoimainen tuomio, joka on annettu enintään viisi vuotta sitten tai jolla suoraan vahvistettu poissulkeminen on edelleen voimassa.
… on annettu lapsityövoiman käytöstä tai muista ihmiskaupan muodoista lainvoimainen tuomio, joka on annettu enintään viisi vuotta sitten tai jolla suoraan vahvistettu poissulkeminen on edelleen voimassa
Tarjoaja on rikkonut verojen maksamiseen liittyviä velvoitteitaan sijoittumismaassaan tai ostajan maassa.
Tarjoaja on rikkonut sosiaaliturvamaksujen maksamiseen liittyviä velvoitteitaan sijoittumismaassaan tai ostajan maassa.
Tarjoajan hallinto-, johto- tai valvontaelimen jäsen tai edustus-,päätös- tai valvontavaltaa käyttävä henkilö on rikosrekisteristä ilmenevällä lainvoimaisella tuomiolla tuomittu työturvallisuusrikoksesta, työaikasuojelurikoksesta, työsyrjinnästä, kiskonnantapaisesta työsyrjinnästä, työntekijöiden järjestäytymisvapauden loukkaamisesta tai luvattoman ulkomaisen työvoiman käytöstä.
Tarjoajan hallinto-, johto- tai valvontaelimen jäsen tai edustus-,päätös- tai valvontavaltaa käyttävä henkilö on rikosrekisteristä ilmenevällä lainvoimaisella tuomiolla tuomittu työturvallisuusrikoksesta, työaikasuojelurikoksesta, työsyrjinnästä, kiskonnantapaisesta työsyrjinnästä, työntekijöiden järjestäytymisvapauden loukkaamisesta tai luvattoman ulkomaisen työvoiman käytöstä.
Täydentävät tiedot Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero: 3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa
🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi📧
Puhelin: +358 295643300📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus🌏 Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä Sama kuin: Nimi ja osoitteet Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2023/S 199-626277 (2023-10-13)