TeeSe Botnia Oy Ab:n hankintapalvelut pyytää Vaasan kaupungin Talotoimi -liikelaitoksen toimeksiannosta osallistumishakemuksia Teeriniemen päiväkodin yhteistoiminnalliseen KVR-urakkaan liittyen. Uusi päiväkoti käsittää 8-ryhmäisen toiminnan lisäksi tarvittavat henkilöstö- ja sosiaali-tilat sekä jakelukeittiön. Tilat mahdollistavat paikat 150 lapselle ja 40–45 suuruiselle henkilökunnalle. Tiloissa on päiväsaikaan varhaiskasvatus ja esiopetustoimintaa sekä osassa tiloista tulee olla mahdollista järjestää iltakäyttöä. Alustavan tilaohjelman mukaisesti nettoala on noin 2193 hum². Nykyinen päiväkoti jatkaa toimintaansa koko rakennushankkeen ajan, eikä väistötiloja tarvita. Nykyisen päiväkodin mahdollinen purkaminen ei sisälly tähän hankkeeseen. Rakennuspaikan osoite on Joutsenenkatu 6, 65320 Vaasa.
Määräaika
Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2021-12-07.
Hankinta julkaistiin 2021-11-05.
hankintailmoitus (2021-11-05) Kohde Hankinnan laajuus
Otsikko: Rakennustyöt
Lyhyt kuvaus:
TeeSe Botnia Oy Ab:n hankintapalvelut pyytää Vaasan kaupungin Talotoimi -liikelaitoksen toimeksiannosta osallistumishakemuksia Teeriniemen päiväkodin yhteistoiminnalliseen KVR-urakkaan liittyen.
Uusi päiväkoti käsittää 8-ryhmäisen toiminnan lisäksi tarvittavat henkilöstö- ja sosiaali-tilat sekä jakelukeittiön. Tilat mahdollistavat paikat 150 lapselle ja 40–45 suuruiselle henkilökunnalle. Tiloissa on päiväsaikaan varhaiskasvatus ja esiopetustoimintaa sekä osassa tiloista tulee olla mahdollista järjestää iltakäyttöä. Alustavan tilaohjelman mukaisesti nettoala on noin 2193 hum².
Nykyinen päiväkoti jatkaa toimintaansa koko rakennushankkeen ajan, eikä väistötiloja tarvita. Nykyisen päiväkodin mahdollinen purkaminen ei sisälly tähän hankkeeseen.
Rakennuspaikan osoite on Joutsenenkatu 6, 65320 Vaasa.
TeeSe Botnia Oy Ab:n hankintapalvelut pyytää Vaasan kaupungin Talotoimi -liikelaitoksen toimeksiannosta osallistumishakemuksia Teeriniemen päiväkodin yhteistoiminnalliseen KVR-urakkaan liittyen.
Uusi päiväkoti käsittää 8-ryhmäisen toiminnan lisäksi tarvittavat henkilöstö- ja sosiaali-tilat sekä jakelukeittiön. Tilat mahdollistavat paikat 150 lapselle ja 40–45 suuruiselle henkilökunnalle. Tiloissa on päiväsaikaan varhaiskasvatus ja esiopetustoimintaa sekä osassa tiloista tulee olla mahdollista järjestää iltakäyttöä. Alustavan tilaohjelman mukaisesti nettoala on noin 2193 hum².
Nykyinen päiväkoti jatkaa toimintaansa koko rakennushankkeen ajan, eikä väistötiloja tarvita. Nykyisen päiväkodin mahdollinen purkaminen ei sisälly tähän hankkeeseen.
Rakennuspaikan osoite on Joutsenenkatu 6, 65320 Vaasa.
Ilmoituksen metatiedot
Alkukieli: suomi 🗣️
Asiakirjatyyppi: hankintailmoitus
Sopimuksen luonne: Urakat
Asetus: Euroopan unioni ja WTO-maat
Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Koodi: Rakennustyöt📦 Suorituspaikka
NUTS-alue: Pohjanmaa
🏙️
Menettely
Menettelyn tyyppi: Kilpailullinen neuvottelumenettely
Tarjouksen tyyppi: Tarjous koskee kaikkia eriä
Myöntämisperusteet
Kokonaistaloudellisesti edullisin tarjous
TeeSe Botnia Oy Ab:n hankintapalvelut pyytää Vaasan kaupungin Talotoimi -liikelaitoksen toimeksiannosta osallistumishakemuksia Teeriniemen päiväkodin yhteistoiminnalliseen KVR-urakkaan liittyen.
Uusi päiväkoti käsittää 8-ryhmäisen toiminnan lisäksi tarvittavat henkilöstö- ja sosiaali-tilat sekä jakelukeittiön. Tilat mahdollistavat paikat 150 lapselle ja 40–45 suuruiselle henkilökunnalle. Tiloissa on päiväsaikaan varhaiskasvatus ja esiopetustoimintaa sekä osassa tiloista tulee olla mahdollista järjestää iltakäyttöä. Alustavan tilaohjelman mukaisesti nettoala on noin 2193 hum².
Uusi päiväkoti käsittää 8-ryhmäisen toiminnan lisäksi tarvittavat henkilöstö- ja sosiaali-tilat sekä jakelukeittiön. Tilat mahdollistavat paikat 150 lapselle ja 40–45 suuruiselle henkilökunnalle. Tiloissa on päiväsaikaan varhaiskasvatus ja esiopetustoimintaa sekä osassa tiloista tulee olla mahdollista järjestää iltakäyttöä. Alustavan tilaohjelman mukaisesti nettoala on noin 2193 hum².
Nykyinen päiväkoti jatkaa toimintaansa koko rakennushankkeen ajan, eikä väistötiloja tarvita. Nykyisen päiväkodin mahdollinen purkaminen ei sisälly tähän hankkeeseen.
Rakennuspaikan osoite on Joutsenenkatu 6, 65320 Vaasa.
Hankinta toteutetaan kilpailullisella neuvottelumenettelyllä. Hankkeen toteutusmuotona on yhteistoiminnallinen KVR-urakka, jossa urakoitsija vastaa hankkeen suunnittelusta, lupien hankkimisesta ja rakentamisesta. Yhteistoiminnallisessa KVR-urakassa suunnitelmia kehitetään yhteistyössä tilaajan ja käyttäjien kanssa erillisessä kehitysvaiheessa ennen lopullisen urakkasopimuksen laatimista.
Hankinta toteutetaan kilpailullisella neuvottelumenettelyllä. Hankkeen toteutusmuotona on yhteistoiminnallinen KVR-urakka, jossa urakoitsija vastaa hankkeen suunnittelusta, lupien hankkimisesta ja rakentamisesta. Yhteistoiminnallisessa KVR-urakassa suunnitelmia kehitetään yhteistyössä tilaajan ja käyttäjien kanssa erillisessä kehitysvaiheessa ennen lopullisen urakkasopimuksen laatimista.
Hankkeen alustava aikataulu on seuraava:
- Tarjousvaihe 11/2021–4/2022
- Yhteinen kehitysvaihe (kehitysvaiheen sopimus) 4/2022–8/2022