Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden (2) vuoden huoltopäivystyksestä. Kyseessä on EU-hankinta, joka toteutetaan jaettuna urakkana. Uimahallirakennus liitetään olemassa olevan liikuntahallin yhteyteen (valmistumisvuosi 2018). Uimahallirakennuksen laajuus on 2 600 m. Rakennusvaiheen aikataulu on sopimuksen mukaan 6/2020–11/2021. Tarjoavalta yritykseltä odotetaan teknistä ja taloudellista toteutusvalmiutta urakoinnin suorittamiseen. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista.
Määräaika
Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2020-04-06.
Hankinta julkaistiin 2020-03-03.
hankintailmoitus (2020-03-03) Kohde Hankinnan laajuus
Otsikko: Rakennustyöt
Viitenumero: 2309
Lyhyt kuvaus:
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden (2) vuoden huoltopäivystyksestä.
Kyseessä on EU-hankinta, joka toteutetaan jaettuna urakkana. Uimahallirakennus liitetään olemassa olevan liikuntahallin yhteyteen (valmistumisvuosi 2018). Uimahallirakennuksen laajuus on 2 600 m
Tarjoavalta yritykseltä odotetaan teknistä ja taloudellista toteutusvalmiutta urakoinnin suorittamiseen. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista.
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden (2) vuoden huoltopäivystyksestä.
Kyseessä on EU-hankinta, joka toteutetaan jaettuna urakkana. Uimahallirakennus liitetään olemassa olevan liikuntahallin yhteyteen (valmistumisvuosi 2018). Uimahallirakennuksen laajuus on 2 600 m
Tarjoavalta yritykseltä odotetaan teknistä ja taloudellista toteutusvalmiutta urakoinnin suorittamiseen. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista.
Ilmoituksen metatiedot
Alkukieli: suomi 🗣️
Asiakirjatyyppi: hankintailmoitus
Sopimuksen luonne: Urakat
Asetus: Euroopan unioni ja WTO-maat
Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Koodi: Rakennustyöt📦 Suorituspaikka
NUTS-alue: Päijät-Häme
🏙️
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin menettely
Tarjouksen tyyppi: Tarjous koskee kaikkia eriä
Myöntämisperusteet
Alin hinta
Lisätietoja antaa rakennuttajakonsulttina toimivan WSP Finland Oy:n Pasi Hjerppe puhelimitse +358 503130558 tai sähköpostitse pasi.hjerppe@wsp.com
Kohde Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden (2) vuoden huoltopäivystyksestä.
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden (2) vuoden huoltopäivystyksestä.
Kyseessä on EU-hankinta, joka toteutetaan jaettuna urakkana. Uimahallirakennus liitetään olemassa olevan liikuntahallin yhteyteen (valmistumisvuosi 2018). Uimahallirakennuksen laajuus on 2 600 m
Tarjoavalta yritykseltä odotetaan teknistä ja taloudellista toteutusvalmiutta urakoinnin suorittamiseen. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista.
Arvioitu kokonaisarvo: 6 000 000 EUR 💰
Kesto: 36 kuukautta
Lisätietoja:
Lisätietoja antaa rakennuttajakonsulttina toimivan WSP Finland Oy:n Pasi Hjerppe puhelimitse +358 503130558 tai sähköpostitse pasi.hjerppe@wsp.com
Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Täydentävä CPV-koodi: EA29
Suorituspaikka
Pääkohde tai suorituspaikka: Orimattila
Oikeudelliset, taloudelliset, rahoitukselliset ja tekniset tiedot Osallistumisehdot
Kelpoisuus harjoittaa ammattitoimintaa: Selostettu tarjouspyynnössä.
Sopimuksen toteuttaminen
Sopimuksen täytäntöönpanoehdot: Selostettu tarjouspyynnössä.
Menettely
Oikeusperusta: 32014L0024
Tarjousten vastaanottoaika: 12:00
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Tarjouksen voimassaoloaika: 4 kuukautta
Tarjousten avauspäivä: 2020-04-06 📅
Tarjousten avausaika: 13:00
Paikka: Orimattilan kaupungintalo
Täydentävät tiedot Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postitoimipaikka: Helsinki
Postinumero: FI-00520
Maa: Suomi 🇫🇮
Puhelin: +358 295643300📞
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi📧
Internetosoite: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus🌏
Lähde: OJS 2020/S 045-105682 (2020-03-03)
Lisätietoilmoitus (2020-03-05) Kohde Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden vuoden huoltopäivystyksestä.
Kyseessä on EU-hankinta, joka toteutetaan jaettuna urakkana. Uimahallirakennus liitetään olemassa olevan liikuntahallin yhteyteen (valmistumisvuosi 2018). Uimahallirakennuksen laajuus on 2 600 m
Tarjoavalta yritykseltä odotetaan teknistä ja taloudellista toteutusvalmiutta urakoinnin suorittamiseen. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista.
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden vuoden huoltopäivystyksestä.
Kyseessä on EU-hankinta, joka toteutetaan jaettuna urakkana. Uimahallirakennus liitetään olemassa olevan liikuntahallin yhteyteen (valmistumisvuosi 2018). Uimahallirakennuksen laajuus on 2 600 m
Tarjoavalta yritykseltä odotetaan teknistä ja taloudellista toteutusvalmiutta urakoinnin suorittamiseen. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista.
Korjataan kohtaan Tarjouspalvelun tiedot: liitteet ja linkit oikea tarjouskorilinkki, joka on oikein kohdassa 1.3) Viestintä.
Kohde Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden vuoden huoltopäivystyksestä.
Pyydämme tarjoustanne Orimattilan uimahallin rakennushankkeen automaatiourakasta tarjouspyynnön liiteasiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Hankkeessa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista. Tarjouksen tulee sisältää automaatiourakkahinnan lisäksi erillishinta kahden vuoden huoltopäivystyksestä.