Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteiden ja sairaanhoitopiirin omistamien kiinteistö-yhtiöiden tuntipalkkaisia rakennusammattimiehiä koskeva tarjouspyyntö. Satakunnan sairaanhoitopiiri pyytää tarjoustanne rakennusammattimiehistä sairaanhoitopiirin eri toimipisteissä tehtäviä kunnostus- ja rakennustöitä varten. Kiinteistöt ovat Satakunnan keskussairaala (Pori), Harjavallan sairaala (Harjavalta), Antinkartano (Ulvila), Kiinteistö Oy Rauman sairaala (Rauma) ja Kiinteistö Oy Satakruunu (Satakunta). Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu seuraavissa liitteissä: — Palvelukuvaus (Liite 1), — Sopimusluonnos (Liite 2) ja — Julkisten hankintojen yleiset sopimusehdot JYSE 2014 Palvelut (ks. tarjouspyynnön linkit). Sopimuskausi on 1.6.2017-31.12.2018. Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella (2) optiovuodella (1+1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön 1 tai useampi vuosi kerrallaan.
Määräaika
Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2017-04-13.
Hankinta julkaistiin 2017-03-14.
Toimittajat
Seuraavat toimittajat mainitaan hankintapäätöksissä tai muissa hankinta-asiakirjoissa:
hankintailmoitus (2017-03-14) Kohde Hankinnan laajuus
Otsikko: Rakennustyöt
Viitenumero: 02/17/EU
Lyhyt kuvaus:
Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteiden ja sairaanhoitopiirin omistamien kiinteistö-yhtiöiden tuntipalkkaisia rakennusammattimiehiä koskeva tarjouspyyntö.
Satakunnan sairaanhoitopiiri pyytää tarjoustanne rakennusammattimiehistä sairaanhoitopiirin eri toimipisteissä tehtäviä kunnostus- ja rakennustöitä varten. Kiinteistöt ovat Satakunnan keskussairaala (Pori), Harjavallan sairaala (Harjavalta), Antinkartano (Ulvila), Kiinteistö Oy Rauman sairaala (Rauma) ja Kiinteistö Oy Satakruunu (Satakunta).
Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu seuraavissa liitteissä:
— Palvelukuvaus (Liite 1),
— Sopimusluonnos (Liite 2) ja
— Julkisten hankintojen yleiset sopimusehdot JYSE 2014 Palvelut (ks. tarjouspyynnön linkit).
Sopimuskausi on 1.6.2017-31.12.2018.
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella (2) optiovuodella (1+1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön 1 tai useampi vuosi kerrallaan.
Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteiden ja sairaanhoitopiirin omistamien kiinteistö-yhtiöiden tuntipalkkaisia rakennusammattimiehiä koskeva tarjouspyyntö.
Satakunnan sairaanhoitopiiri pyytää tarjoustanne rakennusammattimiehistä sairaanhoitopiirin eri toimipisteissä tehtäviä kunnostus- ja rakennustöitä varten. Kiinteistöt ovat Satakunnan keskussairaala (Pori), Harjavallan sairaala (Harjavalta), Antinkartano (Ulvila), Kiinteistö Oy Rauman sairaala (Rauma) ja Kiinteistö Oy Satakruunu (Satakunta).
Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu seuraavissa liitteissä:
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella (2) optiovuodella (1+1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön 1 tai useampi vuosi kerrallaan.
Ilmoituksen metatiedot
Alkukieli: suomi 🗣️
Asiakirjatyyppi: hankintailmoitus
Sopimuksen luonne: Palvelut
Asetus: Euroopan unioni ja WTO-maat
Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Koodi: Rakennustyöt📦
Lisä-CPV-koodi: Rakennustyöt📦 Suorituspaikka
NUTS-alue: Satakunta
🏙️
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin menettely
Tarjouksen tyyppi: Tarjous koskee kaikkia eriä
Myöntämisperusteet
Alin hinta
Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteiden ja sairaanhoitopiirin omistamien kiinteistö-yhtiöiden tuntipalkkaisia rakennusammattimiehiä koskeva tarjouspyyntö.
Satakunnan sairaanhoitopiiri pyytää tarjoustanne rakennusammattimiehistä sairaanhoitopiirin eri toimipisteissä tehtäviä kunnostus- ja rakennustöitä varten. Kiinteistöt ovat Satakunnan keskussairaala (Pori), Harjavallan sairaala (Harjavalta), Antinkartano (Ulvila), Kiinteistö Oy Rauman sairaala (Rauma) ja Kiinteistö Oy Satakruunu (Satakunta).
Satakunnan sairaanhoitopiiri pyytää tarjoustanne rakennusammattimiehistä sairaanhoitopiirin eri toimipisteissä tehtäviä kunnostus- ja rakennustöitä varten. Kiinteistöt ovat Satakunnan keskussairaala (Pori), Harjavallan sairaala (Harjavalta), Antinkartano (Ulvila), Kiinteistö Oy Rauman sairaala (Rauma) ja Kiinteistö Oy Satakruunu (Satakunta).
Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu seuraavissa liitteissä:
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella (2) optiovuodella (1+1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön 1 tai useampi vuosi kerrallaan.
Arvioitu kokonaisarvo: 1 200 000 EUR 💰
Osan nimi: Rakennusammattimiehet Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteisiin ja sairaanhoitopiirin omistamiin kiinteistö-yhtiöihin
Osan numero: Kohderyhmä 1: Satakunnan keskussairaala
Lyhyt kuvaus: Ks. kohta II.1.4) Lyhyt kuvaus.
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 400 000 EUR 💰
Vaihtoehtojen kuvaus:
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella (2) optiovuodella (1+1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön 1 tai useampi vuosi kerrallaan.
Osan numero: Kohderyhmä 2: Kiinteistö Oy Rauman sairaala
Vaihtoehtojen kuvaus:
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella (2) optiovuodella (1+1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön 1 tai useampi vuosi kerrallaan.
Osan numero: Kohderyhmä 3: Harjavallan sairaala
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 100 000 EUR 💰
Osan numero: Kohderyhmä 4: Antinkartanon palvelukodit
Kohderyhmä 5: Kiinteistö Oy Satakruunu
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 200 000 EUR 💰
Suorituspaikka
Pääkohde tai suorituspaikka:
Rauma.
Vanha-Ulvila.
Menettely
Tarjousten vastaanottoaika: 13:00
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Tarjouksen voimassaoloaika: 2017-08-31 📅
Tarjousten avauspäivä: 2017-04-13 📅
Tarjousten avausaika: 13:30
Paikka: Pori.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta (2017-08-30) Kohde Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteiden ja sairaanhoitopiirin omistamien kiinteistö-yhtiöiden tuntipalkkaisia rakennusammattimiehiä koskeva tarjouspyyntö
Satakunnan sairaanhoitopiiri pyytää tarjoustanne rakennusammattimiehistä sairaanhoitopiirin eri toimipisteissä tehtäviä kunnostus- ja rakennustöitä varten. Kiinteistöt ovat Satakunnan keskussairaala (Pori), Harjavallan sairaala (Harjavalta), Antinkartano (Ulvila), Kiinteistö Oy Rauman sairaala (Rauma) ja Kiinteistö Oy Satakruunu (Satakunta).
Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu seuraavissa liitteissä:
— Palvelukuvaus (Liite 1),
— Sopimusluonnos (Liite 2) ja
— Julkisten hankintojen yleiset sopimusehdot JYSE 2014 Palvelut (ks. tarjouspyynnön linkit)
Sopimuskausi on 1.6.2017-31.12.2018.
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella optiovuodella (1 + 1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön yksi tai useampi vuosi kerrallaan.
Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteiden ja sairaanhoitopiirin omistamien kiinteistö-yhtiöiden tuntipalkkaisia rakennusammattimiehiä koskeva tarjouspyyntö
Satakunnan sairaanhoitopiiri pyytää tarjoustanne rakennusammattimiehistä sairaanhoitopiirin eri toimipisteissä tehtäviä kunnostus- ja rakennustöitä varten. Kiinteistöt ovat Satakunnan keskussairaala (Pori), Harjavallan sairaala (Harjavalta), Antinkartano (Ulvila), Kiinteistö Oy Rauman sairaala (Rauma) ja Kiinteistö Oy Satakruunu (Satakunta).
Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu seuraavissa liitteissä:
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella optiovuodella (1 + 1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön yksi tai useampi vuosi kerrallaan.
Satakunnan sairaanhoitopiirin toimipisteiden ja sairaanhoitopiirin omistamien kiinteistö-yhtiöiden tuntipalkkaisia rakennusammattimiehiä koskeva tarjouspyyntö
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella optiovuodella (1 + 1 vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön yksi tai useampi vuosi kerrallaan.
Kts. kohta II.1.4) Lyhyt kuvaus.
Vaihtoehtojen kuvaus:
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella optiovuodella (1 + 1
vuotta), jotka voidaan ottaa käyttöön yksi tai useampi vuosi kerrallaan.
Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimuskautta yhteensä kahdella optiovuodella (1+1
Sopimuksen tekeminen
Sopimuksen tekemispäivä: 2017-06-19 📅
2017-06-30 📅
Lähde: OJS 2017/S 168-345746 (2017-08-30)