Hankinnat: Matkustajille tarkoitettu tosiaikainen tietojärjestelmä
Yksi aktiivinen hankinta
Matkustajille tarkoitettu tosiaikainen tietojärjestelmä ovat hankkineet esimerkiksi seuraavat organisaatiot City of Imatra, Liikennevirasto ja RV Kalusto ja Varikko Oy.
- Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät (>20 uudet hankinnat)
- Tietojärjestelmät ja palvelimet (7)
- Tietojärjestelmät (4)
- Matkustajatietojärjestelmä (1)
- Elektroniset ilmoitustaulut (1)
- Matkustajille tarkoitettu tosiaikainen tietojärjestelmä (1) ⬅️
Viimeaikaiset hankinnat matkustajille tarkoitettu tosiaikainen tietojärjestelmä osoitteessa Suomi
2026-08-17
Deadline 2026-09-18
MLNRV3 (Artic X34) raitiovaunujen pysäkkinäytöt (RV Kalusto ja Varikko Oy)
Pääkaupunkiseudun Kaupunkiliikenne Oy järjestää tarjouskilpailun RV Kalusto ja Varikko Oy:n toimeksiannosta MLNRV3 (Artic X34) -raitiovaunujen uusien pysäkkinäyttöjen hankinnasta. Vaunusarjan koko on 70 raitiovaunua. Näyttöjä hankintaan yhteensä 385 kpl, joista 350 kpl asennetaan raitiovaunuihin ja 35 kpl tulee varalaitteiksi. Hankinnan kohteena on MLNRV3 (Artic X34) -raitiovaunuihin tulevat pysäkkinäytöt. Hankinta sisältää ainoastaan pysäkkinäyttöjen toimituksen. Yhdessä raitiovaunussa on yhteensä viisi … Näytä hankinnat »
Pääkaupunkiseudun Kaupunkiliikenne Oy järjestää tarjouskilpailun RV Kalusto ja Varikko Oy:n toimeksiannosta MLNRV3 (Artic X34) -raitiovaunujen uusien pysäkkinäyttöjen hankinnasta. Vaunusarjan koko on 70 raitiovaunua. Näyttöjä hankintaan yhteensä 385 kpl, joista 350 kpl asennetaan raitiovaunuihin ja 35 kpl tulee varalaitteiksi. Hankinnan kohteena on MLNRV3 (Artic X34) -raitiovaunuihin tulevat pysäkkinäytöt. Hankinta sisältää ainoastaan pysäkkinäyttöjen toimituksen. Yhdessä raitiovaunussa on yhteensä viisi … Näytä hankinnat »
2019-03-15
Ticketing and Fare Collection System (City of Imatra)
The purpose of the procurement is to award a contract for the development of a ticketing and fare collection system. The object of the procurement and the contract is to create a digital environment for transport services, to foster the creation and know-how on intelligent transportation and, also, create new business opportunities for transportation service providers and other businesses. The system will be used as the platform for the development of the services. Näytä hankinnat »
The purpose of the procurement is to award a contract for the development of a ticketing and fare collection system. The object of the procurement and the contract is to create a digital environment for transport services, to foster the creation and know-how on intelligent transportation and, also, create new business opportunities for transportation service providers and other businesses. The system will be used as the platform for the development of the services. Näytä hankinnat »
2016-01-13
Rautatieliikenteen matkustajainformaatiojärjestelmä RAMI (Liikennevirasto)
Rautatieliikenteen matkustajainformaation näyttö- ja kuulutuslaitteita rautatieasemilla ohjaava järjestelmä ja sen ylläpitopalvelu. Järjestelmä kattaa noin 200 asemaa joista noin 140 on varustettu näyttö- ja kuulutuslaittein. Noin 60 asemalla on pelkästään kuulutuslaitteita. Asemien lisäksi järjestelmässä on noin 50 paikkaa joissa matkustajainformaatiota esitetään. Näyttölaitteita järjestelmässä on noin 1 035 kappaletta. Järjestelmällä on yleensä noin 60 yhtaikaista käyttäjää ympäri Suomen. Katso … Näytä hankinnat »
Rautatieliikenteen matkustajainformaation näyttö- ja kuulutuslaitteita rautatieasemilla ohjaava järjestelmä ja sen ylläpitopalvelu. Järjestelmä kattaa noin 200 asemaa joista noin 140 on varustettu näyttö- ja kuulutuslaittein. Noin 60 asemalla on pelkästään kuulutuslaitteita. Asemien lisäksi järjestelmässä on noin 50 paikkaa joissa matkustajainformaatiota esitetään. Näyttölaitteita järjestelmässä on noin 1 035 kappaletta. Järjestelmällä on yleensä noin 60 yhtaikaista käyttäjää ympäri Suomen. Katso … Näytä hankinnat »