Urologiset tarvikkeet 2
Sansia Oy
Hankinnan kohteena ovat urologiset tarvikkeet Pohjois-Savon-, Etelä-Savon- ja Pohjois-Karjalan hyvinvointialueille sekä Servica Oy:lle. Hankinta on täydentävä hankinta, kohteena ovat erikoissairaanhoidossa sekä perusterveydenhuollossa käytettävät urologiset tarvikkeet. Hankinta on jaettu yhdeksään (9) osa-alueeseen. Sopimus on voimassa määräaikaisena kolmekymmentäkuusi (36) kuukautta. Sopimukseen varataan mahdollisuus sopimuksen jatkamiseen yhdellä (1) yhden (1) vuoden kestävällä optiojaksolla ilman uutta tarjouskilpailua. Sopimustoimittajiksi valitaan osa-alueittain yksi (1) tai kaksi (2) kokonaistaloudellisesti edullisinta tarjoajaa. Valittava tarjoajamäärä on ilmoitettu jokaisessa osa-alueessa erikseen.
MääräaikaDeadline 2026-10-05
Kuka? Mitä? Missä?| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-09-02 | hankintailmoitus |
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Urologiset tarvikkeet 2
Viitenumero:
617773
Lyhyt kuvaus:
Tuotteet/palvelut: Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet 📦
Tietoa eristä
Tämä sopimus on jaettu osiin ✅
Yhdelle tarjoajalle myönnettävien erien enimmäismäärä: 9
Tarjouksia voidaan jättää enintään yhtä erää varten: 9
1️⃣
Sisäinen tunniste:
1.-0
Otsikko: 1. URETERIN KATETRILAAJENNIN
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Hankinnan kuvaus: URETERIN KATETRILAAJENNIN
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Ihmisoikeuksia koskeva due diligence -velvoite maailmanlaajuisissa toimitusketjuissa
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Kesto: 48 kuukautta
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0001
2️⃣
Sisäinen tunniste:
2.-1
Otsikko: 2. SILIKONISTENTTI 6 FR
Hankinnan kuvaus: SILIKONISTENTTI 6 FR
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0002
3️⃣
Sisäinen tunniste:
3.-2
Otsikko: 3. DIVERSIOSTENTTI, LYHYTAIKAISEEN KÄYTTÖÖN MONIPAKATTU
Hankinnan kuvaus: DIVERSIOSTENTTI, LYHYTAIKAISEEN KÄYTTÖÖN MONIPAKATTU
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0003
4️⃣
Sisäinen tunniste:
4.-3
Otsikko: 4. DIVERSIOSTENTTI, PITKÄAIKAISEEN KÄYTTÖÖN, YKSITTÄIN PAKATTU
Hankinnan kuvaus: DIVERSIOSTENTTI, PITKÄAIKAISEEN KÄYTTÖÖN, YKSITTÄIN PAKATTU
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0004
5️⃣
Sisäinen tunniste:
5.-4
Otsikko: 5. BIOPSIAPIHTI ALAVIRTSATEIHIN
Hankinnan kuvaus: BIOPSIAPIHTI ALAVIRTSATEIHIN
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0005
6️⃣
Sisäinen tunniste:
6.-5
Otsikko: 6. VIERASESINEPIHTI SEMIRIGIDIIN
Hankinnan kuvaus: VIERASESINEPIHTI SEMIRIGIDIIN
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0006
7️⃣
Sisäinen tunniste:
7.-6
Otsikko: 7. VIERASESINEPIHTI YLÄVIRTSATEIHIN
Hankinnan kuvaus: VIERASESINEPIHTI YLÄVIRTSATEIHIN
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0007
8️⃣
Sisäinen tunniste:
8.-7
Otsikko: 8. VIRTSANOHJAIN MIESTEN ULKOINEN
Hankinnan kuvaus: VIRTSANOHJAIN MIESTEN ULKOINEN
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0008
9️⃣
Sisäinen tunniste:
9.-8
Otsikko: 9. KERÄYSSETTI VIRTSANÄYTTEENOTTOON
Hankinnan kuvaus: KERÄYSSETTI VIRTSANÄYTTEENOTTOON
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0009
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-05 11:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-05 11:05:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 8 kuukautta
Puitesopimusta tai dynaamista hankintajärjestelmää koskevat tiedot
Puitesopimus useiden toimijoiden kanssa ✅
Osallistujien enimmäismäärä: 1
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-05 11:05:00 📅
Sähköinen laskutus: Sallittu
Sähköistä tilaamista käytetään ✅
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-15 11:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Sansia Oy
Kansallinen rekisterinumero:
2364760-8
Postiosoite: Puutarhakatu 6
Postinumero: 70300
Postitoimipaikka: Kuopio
Alue: Pohjois-Savo 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Noora Sahlberg
Sähköposti: noora.sahlberg@sansia.fi 📧
Puhelin: +358 444188840 📞
URL: https://www.sansia.fi 🌏
Ryhmänvetäjä ✅
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Tietoa yhteishankinnoista
Sopimukseen sisältyy yhteishankinta ✅
Hankintasopimuksen tekee keskitetty hankintaelin ✅
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/sansia?id=617773&tpk=fc124ceb-851d-40d8-b9f5-287aee71203b 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/sansia?id=617773&tpk=fc124ceb-851d-40d8-b9f5-287aee71203b 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 170-609268 (2026-09-02)