Toimistotarvikkeiden yhteishankinta
TeeSe Botnia Oy Ab
Yhteishankintayksikkö TeeSe Botnia Oy Ab pyytää tarjouksia toimistotarvikkeista TeeSe Botnia Oy:n ja sen omistajien ja niiden konserniyhteisöjen tarpeisiin puitejärjestelyn muodostamiseksi toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle. Sopimuskauden tavoitteellinen alkamisajankohta on 01.11.2026. Tavoitteena on tehdä sopimus yhden (1) toimittajan kanssa.
MääräaikaDeadline 2026-10-05
Kuka? Mitä?- • Harjoituskirjat › Luento- ja ruutupaperit
- • Jalostettu paperi ja kartonki › Kirjoituspaperi
- • Muut painetut paperitavarat kuin lomakkeet › Kirjepaperi
- • Valoherkkä tai lämpöherkkä paperi ja kartonki tai lämpökopiopaperi ja -kartonki › Lämpöherkkä paperi tai kartonki
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-09-01 | hankintailmoitus |
hankintailmoitus (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Toimistotarvikkeiden yhteishankinta
Viitenumero:
Lyhyt kuvaus:
Sopimustyyppi: Tavarat
Tuotteet/palvelut: Toimistokoneet, -laitteet ja -tarvikkeet, lukuun ottamatta tietokoneita, tulostimia ja kalusteita 📦
Suorituspaikkaa koskevat rajoitukset: Missä tahansa tietyn maan alueella
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
Lisätuotteet/palvelut: Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Siirtyminen kiertotalouteen
Maa: Suomi 🇫🇮
Kesto
Aloituspäivä: 2026-11-01 📅
Loppupäivä: 2030-10-31 📅
Tietoa sähköisistä luetteloista
Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina tai niihin on sisällyttävä sähköinen luettelo
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 100
Otsikko
Erän tunnistenumero:
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-05 09:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-05 09:05:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 6 kuukautta
Puitesopimusta tai dynaamista hankintajärjestelmää koskevat tiedot
Puitesopimus useiden toimijoiden kanssa ✅
Osallistujien enimmäismäärä: 1
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-05 09:05:00 📅
Sähköinen luettelo: Sallittu
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä tilaamista käytetään ✅
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-23 09:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Kiintolukutyyppi: Kiinteä arvo (yhteensä)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: TeeSe Botnia Oy Ab
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Sorakatu 2-4
Postinumero: 65100
Postitoimipaikka: Vaasa
Alue: Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Sebastian Laitinen
Sähköposti: sebastian.laitinen@teese.fi 📧
Puhelin: +358 401906237 📞
URL: http://www.teese.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Tietoa yhteishankinnoista
Hankintasopimuksen tekee keskitetty hankintaelin ✅
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/teese?id=606126&tpk=76bb3993-3b5c-4a25-bc77-c5ba5705d0ec 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/teese?id=606126&tpk=76bb3993-3b5c-4a25-bc77-c5ba5705d0ec 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Arvostelurunko
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-602947 (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Toimistotarvikkeiden yhteishankinta
Viitenumero:
606126
Lyhyt kuvaus:
Yhteishankintayksikkö TeeSe Botnia Oy Ab pyytää tarjouksia toimistotarvikkeista TeeSe Botnia Oy:n ja sen omistajien ja niiden konserniyhteisöjen tarpeisiin puitejärjestelyn muodostamiseksi toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle. Sopimuskauden tavoitteellinen alkamisajankohta on 01.11.2026. Tavoitteena on tehdä sopimus yhden (1) toimittajan kanssa.
Näytä lisää
Tuotteet/palvelut: Toimistokoneet, -laitteet ja -tarvikkeet, lukuun ottamatta tietokoneita, tulostimia ja kalusteita 📦
Suorituspaikkaa koskevat rajoitukset: Missä tahansa tietyn maan alueella
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
606126
Lisätuotteet/palvelut: Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Siirtyminen kiertotalouteen
Maa: Suomi 🇫🇮
Kesto
Aloituspäivä: 2026-11-01 📅
Loppupäivä: 2030-10-31 📅
Tietoa sähköisistä luetteloista
Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina tai niihin on sisällyttävä sähköinen luettelo
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 100
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-05 09:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-05 09:05:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 6 kuukautta
Puitesopimusta tai dynaamista hankintajärjestelmää koskevat tiedot
Puitesopimus useiden toimijoiden kanssa ✅
Osallistujien enimmäismäärä: 1
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-05 09:05:00 📅
Sähköinen luettelo: Sallittu
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä tilaamista käytetään ✅
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-23 09:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Kiintolukutyyppi: Kiinteä arvo (yhteensä)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: TeeSe Botnia Oy Ab
Kansallinen rekisterinumero:
2859365-3
Postiosoite: Sorakatu 2-4
Postinumero: 65100
Postitoimipaikka: Vaasa
Alue: Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Sebastian Laitinen
Sähköposti: sebastian.laitinen@teese.fi 📧
Puhelin: +358 401906237 📞
URL: http://www.teese.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Tietoa yhteishankinnoista
Hankintasopimuksen tekee keskitetty hankintaelin ✅
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/teese?id=606126&tpk=76bb3993-3b5c-4a25-bc77-c5ba5705d0ec 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/teese?id=606126&tpk=76bb3993-3b5c-4a25-bc77-c5ba5705d0ec 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Arvostelurunko
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Hankintayksikön päätökseen tai muuhun hankintamenettelyssä tehtyyn ratkaisuun tyytymätön voi vaatia
hankintalain 132-135 §:n mukaan hankintaoikaisua. Hankintaoikaisua voi vaatia hankintayksiköltä kirjallisesti
tarjouskilpailuun osallistunut tarjoaja tai osallistumishakemuksen tehnyt ehdokas eli se, johon päätös on
kohdistettu tai jonka oikeuteen, velvollisuuteen tai etuun päätös välittömästi vaikuttaa (asianosainen).
Asianosaisen on vaadittava hankintaoikaisua 14 päivän kuluessa siitä, kun asianosainen on saanut tiedon hankintayksikön
päätöksestä tai muusta hankintamenettelyssä tehdystä ratkaisusta.
Näytä lisää
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-602947 (2026-09-01)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕