Tarjouspyyntö Siuntion kunta; Talous- ja palkkahallinnon palvelut vuosille 2027–2028

Siuntion kunta

Hankinnan tarkoituksena on hakea Siuntion kunnalle vastuullinen ja kokonaisvaltainen talous- ja palkkahallinnon palveluntuottaja vuosille 2027–2028. Tarkemmat tiedot ja määritykset ovat kuvattuna Hankinta-asiakirjoissa.

Määräaika

Deadline 2026-10-01

Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
Päivämäärä Asiakirja
2026-09-02 hankintailmoitus
hankintailmoitus (2026-09-02)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Tarjouspyyntö Siuntion kunta; Talous- ja palkkahallinnon palvelut vuosille 2027–2028
Lyhyt kuvaus:
Hankinnan tarkoituksena on hakea Siuntion kunnalle vastuullinen ja kokonaisvaltainen talous- ja palkkahallinnon palveluntuottaja vuosille 2027–2028. Tarkemmat tiedot ja määritykset ovat kuvattuna Hankinta-asiakirjoissa.
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Kirjanpito 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste: 2026-056174-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille)
Lisätuotteet/palvelut: Palkkahallinto 📦
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-01-01 📅
Loppupäivä: 2028-12-31 📅
Kuvaus
Sopimuksen optiokausien enimmäismäärä: 2
Lisätietoja uusimisesta:
Yksi (1) vuosi kerrallaan, kuitenkin enintään kaksi (2) vuotta. Tarkemmat määritykset kuvattuna Hankintasopimusluonnoksella sekä muissa asiakirjoissa.
Myöntämisperusteet
Kustannusperuste (nimi): Kokonaisvertailuarvo
Kustannuskriteeri (painotus): 80
Laatukriteeri (nimi): Laadulliset ja toiminnalliset pisteet
Laatukriteeri (painotus): 20
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0000

Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-01 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-01 12:15:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 6 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-01 12:15:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-17 16:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (prosentteina, tarkka)

Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Siuntion kunta
Kansallinen rekisterinumero: 0131156-4
Postiosoite: Puistopolku 1
Postinumero: 02580
Postitoimipaikka: Siuntio
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: niko.kannisto@siuntio.fi 📧
Puhelin: +358 443861180 📞
URL: http://www.siuntio.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/public/procedure/36655/enotice/56174 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/tendering/procedure/36655/call-for-tenders 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen

Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero: FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 171-609623 (2026-09-02)