Taloushallinnon järjestelmäkokonaisuus / Karelia ammattikorkeakoulu Oy:lle
Pohjois-Karjalan hankintatoimi
Pohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen taloushallinnon järjestelmäkokonaisuudesta toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle alkaen 01.09.2026. Hankintaan sisältyy arvioitava työnäytetilaisuus. Työnäytteet toteutetaan tarjousaikana. Työnäytteitä koskevat tarkemmat tiedot on esitetty kohdassa Hankinnan taustaa. Palvelun tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset. Tarjous on sitova ja se tulee laatia suomen kielellä. Hankintaprosessi on kokonaisuudessaan suomenkielinen.
MääräaikaTarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2026-06-29. Hankinta julkaistiin 2026-05-29.
ToimittajatSeuraavat toimittajat mainitaan hankintapäätöksissä tai muissa hankinta-asiakirjoissa:
Kuka? Mitä? Missä?| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-05-29 | hankintailmoitus |
| 2026-06-25 | hankintailmoitus |
| 2026-08-17 | Ilmoitus tehdystä sopimuksesta |
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Taloushallinnon järjestelmäkokonaisuus / Karelia ammattikorkeakoulu Oy:lle
Viitenumero:
615565
Lyhyt kuvaus:
Tuotteet/palvelut: Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät 📦
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 290 000 EUR 💰
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
615565
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pohjois-Karjala 🏙️
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 30
Laatukriteeri (nimi): Laatu
Laatukriteeri (painotus): 70
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-06-29 07:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-06-29 07:05:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (paikka): Pohjois-Karjalan hankintatoimi
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-06-29 07:05:00 📅
Paikka: Pohjois-Karjalan hankintatoimi
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä tilaamista käytetään ✅
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-06-15 07:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (pisteinä, tarkka)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Pohjois-Karjalan hankintatoimi
Kansallinen rekisterinumero:
0242746-2
Postiosoite: Torikatu 19 A
Postinumero: 80100
Postitoimipaikka: Joensuu
Alue: Pohjois-Karjala 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Jani Pyykkö
Sähköposti: hankinta@jns.fi 📧
Puhelin: +358 469201473 📞
URL: http://www.joensuu.fi/pohjois-karjalan-hankintatoimi 🌏
Ryhmänvetäjä ✅
Hankintaviranomaisen tyyppi
Alue- tai paikallistason viranomainen
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Tietoa yhteishankinnoista
Sopimukseen sisältyy yhteishankinta ✅
Hankintasopimuksen tekee keskitetty hankintaelin ✅
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/jns?id=615565&tpk=3775d5d5-66a0-4b90-9f29-c84a591a6902 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/jns?id=615565&tpk=3775d5d5-66a0-4b90-9f29-c84a591a6902 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Arvostelurunko
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista): Muutoksenhakuaika määräytyy voimassa olevan hankintalain mukaisesti.
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 103-370884 (2026-05-29)
Kohde
Hankinnan laajuus
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 290 000 EUR 💰
Muutokset
Muut lisätiedot
Tiedot muutoksista
Muutettavan ilmoituksen edellinen versio: b5115a48-26fa-4764-b9fe-5a11f7effc04-01
Lähde: OJS 2026/S 121-439638 (2026-06-25)
Kohde
Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kokonaisarvo (ilman arvonlisäveroa): 290 000 EUR 💰
Kesto
Aloituspäivä: 2026-09-01 📅
Sopimuksen tekeminen
Sopimus/erä myönnetään ✅
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Sopimuksen numero:
615565
Sopimuksen tekopäivä: 2026-08-06 📅
Tietoa tarjouskilpailuista
Sähköisesti vastaanotettujen tarjousten määrä: 2
Pk-yrityksiltä saatujen tarjousten määrä: 1
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 299 000 EUR 💰
Tarjouksen tunniste:
tenderReference-4991552-941807
Osan tai osien ryhmän tunniste:
LOT-0000
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Innofactor Solutions Oy
Kansallinen rekisterinumero:
3494324-2
Postiosoite: Keilaranta 9
Postinumero: 02150
Postitoimipaikka: Espoo
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Organisaation koko: Mikro, pieni tai keskisuuri
Lähde: OJS 2026/S 158-569365 (2026-08-17)
- Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät (>20 uudet hankinnat)
- Apuohjelmatuotteet (1)
- Asiakirjojen luonti-, piirustus-, kuvantamis-, aikataulutus- ja tuottavuusohjelmatuotteet
- Erilaiset ohjelmatuotteet ja tietokonejärjestelmät
- Liiketoimien ja henkilökohtaisen liiketoiminnan ohjelmatuotteet (4)
- Tietojärjestelmät ja palvelimet (7)
- Tietokanta- ja käyttöohjelmatuotteet
- Toimialakohtaiset ohjelmatuotteet (2)
- Verkko-, internet- ja intranetohjelmatuotteet (1)
- Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet (1)