Pyöräalusteinen kaivinkone / Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä, Riveria

Pohjois-Karjalan hankintatoimi

Pohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen pyöräalusteisesta kaivinkoneesta, joka tulee Riverian opetuskäyttöön kaivos-, maanrakennus- ja infrarakentamisalalle.

Määräaika

Deadline 2026-09-28

Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
Päivämäärä Asiakirja
2026-08-28 hankintailmoitus
2026-08-31 Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
hankintailmoitus (2026-08-28)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Pyöräalusteinen kaivinkone / Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä, Riveria
Viitenumero: 625357
Lyhyt kuvaus:
Pohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen pyöräalusteisesta kaivinkoneesta, joka tulee Riverian opetuskäyttöön kaivos-, maanrakennus- ja infrarakentamisalalle.
Sopimustyyppi: Tavarat
Tuotteet/palvelut: Kaivinkoneet, kauhakuormaajat ja kaivoskoneet 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste: 625357
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille)
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pohjois-Karjala 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-11-30 📅
Loppupäivä: 2026-12-31 📅
Myöntämisperusteet
Hinta
Hinta (painotus): 70
Laatukriteeri (nimi): Koeajo
Laatukriteeri (painotus): 30
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0000

Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-09-28 07:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-09-28 07:05:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-09-28 07:05:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-14 07:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (pisteinä, tarkka)

Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Pohjois-Karjalan hankintatoimi
Kansallinen rekisterinumero: 0242746-2
Postiosoite: Torikatu 19 A
Postinumero: 80100
Postitoimipaikka: Joensuu
Alue: Pohjois-Karjala 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Teppo Matikainen
Sähköposti: hankinta@jns.fi 📧
Puhelin: +358 504111789 📞
URL: http://www.joensuu.fi/pohjois-karjalan-hankintatoimi 🌏
Ryhmänvetäjä
Hankintaviranomaisen tyyppi
Alue- tai paikallistason viranomainen
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Tietoa yhteishankinnoista
Sopimukseen sisältyy yhteishankinta
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/jns?id=625357&tpk=6565eef5-59d7-4948-b093-235545a9fbbf 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/jns?id=625357&tpk=6565eef5-59d7-4948-b093-235545a9fbbf 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen

Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero: 3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Arvostelurunko
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 167-598414 (2026-08-28)
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta (2026-08-31)
Kohde
Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Hankinta koski pyöräalusteisesta kaivinkonetta, joka tulee Riverian opetuskäyttöön kaivos-, maanrakennus- ja infrarakentamisalalle.

Sopimuksen tekeminen
Tiedot muista kuin palkintorahoista
Tarjouksia tai osallistumishakemuksia ei saatu tai ne kaikki hylättiin
Syy, miksi voittajaa ei ole valittu: Muu
Erän tunnistenumero: LOT-0000
Tietoa tarjouskilpailuista
Saatujen tarjousten määrä: 0
Lähde: OJS 2026/S 168-600716 (2026-08-31)