Pää- ja arkkitehtisuunnittelu
Tampereen Tilapalvelut Oy
Hankinnan kohteena on Tampereen Tilapalvelut Oy:n tilaamat pää- ja arkkitehtisuunnitteluun liittyvät työt.
MääräaikaDeadline 2026-10-05
Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-09-01 | hankintailmoitus |
hankintailmoitus (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Pää- ja arkkitehtisuunnittelu
Viitenumero:
Lyhyt kuvaus:
Tuotteet/palvelut: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Pitkäaikaistyöttömien, heikossa asemassa olevien ja/tai vammaisten henkilöiden työllistymismahdollisuudet
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pirkanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-12-01 📅
Loppupäivä: 2030-11-30 📅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-05 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-05 12:01:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 92 päivää
Puitesopimusta tai dynaamista hankintajärjestelmää koskevat tiedot
Puitesopimus useiden toimijoiden kanssa ✅
Osallistujien enimmäismäärä: 5
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-05 12:01:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-14 12:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Tampereen Tilapalvelut Oy
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: PL 1000
Postinumero: 33101
Postitoimipaikka: Tampere
Alue: Pirkanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: tilapalvelut@tilapa.fi 📧
Puhelin: +358201550711 📞
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tampereentilapalvelut.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tampereentilapalvelut.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-605113 (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Pää- ja arkkitehtisuunnittelu
Viitenumero:
PJ-2026-00044
Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on Tampereen Tilapalvelut Oy:n tilaamat pää- ja arkkitehtisuunnitteluun liittyvät työt.
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
2026-056029-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Pitkäaikaistyöttömien, heikossa asemassa olevien ja/tai vammaisten henkilöiden työllistymismahdollisuudet
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pirkanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-12-01 📅
Loppupäivä: 2030-11-30 📅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-05 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-05 12:01:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 92 päivää
Puitesopimusta tai dynaamista hankintajärjestelmää koskevat tiedot
Puitesopimus useiden toimijoiden kanssa ✅
Osallistujien enimmäismäärä: 5
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-05 12:01:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-14 12:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Tampereen Tilapalvelut Oy
Kansallinen rekisterinumero:
2863261-6
Postiosoite: PL 1000
Postinumero: 33101
Postitoimipaikka: Tampere
Alue: Pirkanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: tilapalvelut@tilapa.fi 📧
Puhelin: +358201550711 📞
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tampereentilapalvelut.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tampereentilapalvelut.toimittajapalvelu.fi/ 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-605113 (2026-09-01)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕
- Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut (>20 uudet hankinnat)