Mikkelin tuomiokirkkoseurakunnan vartiointipalvelut
Mikkelin tuomiokirkkoseurakunta
Mikkelin tuomiokirkkoseurakunnan vartiointipalvelut kolmen vuoden sopimusajalla tämän tarjouspyynnön mukaisena kokonaisuutena. Mikkelin tuomiokirkkoseurakunta toimii Mikkelin, Anttolan, Haukivuoren, Ristiinan, Suomenniemen ja Puumalan alueilla. Kiinteistöihin kuuluu kirkkoja, seurakuntataloja, kokoontumistiloja, siunauskappeleita, leirikeskuksia sekä hautausmaiden rakennuksia. Lista hälytysvartiointikohteista on esitetty liitteessä 1. Seurakunnan tarpeet turvallisuuspalveluille ovat monimuotoiset. Suurimpana kokonaisuutena ovat toimitilojen ja omaisuuden vartiointi aikoina, jolloin seurakunnan toiminta on vähäistä tai sitä ei ole ollenkaan. Turvallisuuspalveluiden päätarkoitus on varmistaa toiminnan jatkuvuutta ja häiriöttömyyttä sekä huolehtia henkilöstön ja kiinteistöjen turvallisuudesta. Tilaajalle tärkeitä asioita ovat laadulliset edellytykset sekä mahdollisimman reaaliaikainen tilannekuva toimitiloissa tapahtuvista turvallisuutta vaarantavista poikkeamista ja riskitekijöistä.
MääräaikaDeadline 2026-09-21
Kuka? Mitä? Missä?| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-08-28 | hankintailmoitus |
| 2026-08-31 | Ilmoitus tehdystä sopimuksesta |
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Mikkelin tuomiokirkkoseurakunnan vartiointipalvelut
Lyhyt kuvaus:
Tuotteet/palvelut: Vartiointipalvelut 📦
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 100 000 EUR 💰
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
2026-055593-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Etelä-Savo 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-11-01 📅
Loppupäivä: 2029-10-31 📅
Tietoa sähköisistä luetteloista
Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina tai niihin on sisällyttävä sähköinen luettelo
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-09-21 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-09-21 12:15:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Hankintasopimuksen toteuttamiseen osoitetun henkilöstön nimet ja ammatillinen pätevyys on ilmoitettava
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-09-21 12:15:00 📅
Sähköinen luettelo: Pakollinen
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-07 12:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Mikkelin tuomiokirkkoseurakunta
Kansallinen rekisterinumero:
1634754-3
Postiosoite: Savilahdenkatu 20
Postinumero: 50100
Postitoimipaikka: Mikkeli
Alue: Etelä-Savo 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Kiinteistötoimi
Sähköposti: jaakko.pulliainen@evl.fi 📧
Puhelin: +358 400143230 📞
URL: http://www.mikkelintuomiokirkkoseurakunta.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Virkistys, kulttuuri ja uskonto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/public/procedure/36320/enotice/55593 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/tendering/procedure/36320/call-for-tenders 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 167-597482 (2026-08-28)
Kohde
Hankinnan laajuus
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 100 000 EUR 💰
Sopimuksen tekeminen
Tiedot muista kuin palkintorahoista
Tarjouksia tai osallistumishakemuksia ei saatu tai ne kaikki hylättiin
Syy, miksi voittajaa ei ole valittu: Ostajan teknisten tai menettelyvirheiden vuoksi tekemä päätös, joka ei perustu tarjoajan muutoksenhakupyyntöön
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Tietoa tarjouskilpailuista
Saatujen tarjousten määrä: 0
Lähde: OJS 2026/S 168-599783 (2026-08-31)