Leverans av skogsflis
Närpes Fjärrvärme Ab
Närpes Fjärrvärme Ab inbjuder härmed till anbudsgivning avseende leverans av skogsflis för perioden 1.5.2027–31.12.2028, med option på förlängning om ett (1) + ett (1) år för kalenderåren 2029 respektive 2030. Den uppskattade årliga leveransvolymen uppgår till cirka 20 000 MWh. Den angivna volymen är en uppskattning och utgör ingen garanti för en viss framtida inköpsvolym. Leveranserna sker fortlöpande under avtalsperioden enligt Närpes Fjärrvärme Ab:s aktuella bränslebehov.
MääräaikaDeadline 2026-10-02
Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-08-28 | hankintailmoitus |
hankintailmoitus (2026-08-28)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Leverans av skogsflis
Viitenumero:
Lyhyt kuvaus:
Sopimustyyppi: Tavarat
Tuotteet/palvelut: Puupolttoaineet 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
Lisätuotteet/palvelut: Polttopuu 📦
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pohjanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-05-01 📅
Loppupäivä: 2028-12-31 📅
Kuvaus
Sopimuksen optiokausien enimmäismäärä: 2
Tietoa vaihtoehdoista
Vaihtoehdot ✅
Vaihtoehtojen kuvaus:
Hinta ✅
Hinta (painotus): 100
Otsikko
Erän tunnistenumero:
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/25/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-02 07:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: ruotsi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-18 07:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Kiintolukutyyppi: Kiinteä arvo (yksikköä kohti)
Tarjouspyynnön ehdot
Sopimukseen sisältyy suoritusehtoja ✅
Oikeudelliset, taloudelliset, rahoitukselliset ja tekniset tiedot
Osallistumisehdot
Tärkeimmät rahoitusehdot ja maksujärjestelyt ja/tai viittaus niitä koskeviin säännöksiin:
Sopimuksen täytäntöönpanoehdot:
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Närpes Fjärrvärme Ab
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Fabriksvägen 8
Postinumero: 64200
Postitoimipaikka: Närpiö
Alue: Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Ann-Mari Snickars
Sähköposti: markus.boling@narpesfjarrvarme.fi 📧
Puhelin: +358407757220 📞
Päätoimi
Kaasun ja lämmön tuotanto, siirto ja jakelu
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://supplierportal.c1.app.mercell.com/N%C3%A4rpes%20stad%2001813679/?tpg=613e2c05-b785-42b4-a05d-af12c2c9ba54 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://supplierportal.c1.app.mercell.com/N%C3%A4rpes%20stad%2001813679/?tpg=613e2c05-b785-42b4-a05d-af12c2c9ba54 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Marknadsdomstolen
Kansallinen rekisterinumero:
Yksikkö: Marknadsdomstolen
Postiosoite: Banbyggarvägen 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsingfors
Alue: Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Arvostelurunko
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Leverans av skogsflis
Viitenumero:
868435
Lyhyt kuvaus:
Närpes Fjärrvärme Ab inbjuder härmed till anbudsgivning avseende leverans av skogsflis för perioden 1.5.2027–31.12.2028, med option på förlängning om ett (1) + ett (1) år för kalenderåren 2029 respektive 2030.
Den uppskattade årliga leveransvolymen uppgår till cirka 20 000 MWh. Den angivna volymen är en uppskattning och utgör ingen garanti för en viss framtida inköpsvolym. Leveranserna sker fortlöpande under avtalsperioden enligt Närpes Fjärrvärme Ab:s aktuella bränslebehov.
Näytä lisää
Tuotteet/palvelut: Puupolttoaineet 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
868435
Lisätuotteet/palvelut: Polttopuu 📦
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pohjanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-05-01 📅
Loppupäivä: 2028-12-31 📅
Kuvaus
Sopimuksen optiokausien enimmäismäärä: 2
Tietoa vaihtoehdoista
Vaihtoehdot ✅
Vaihtoehtojen kuvaus:
Option på förlängning om ett (1) + ett (1) år för kalenderåren 2029 respektive
2030
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 100
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/25/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-02 07:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: ruotsi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-18 07:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Kiintolukutyyppi: Kiinteä arvo (yksikköä kohti)
Tarjouspyynnön ehdot
Sopimukseen sisältyy suoritusehtoja ✅
Oikeudelliset, taloudelliset, rahoitukselliset ja tekniset tiedot
Osallistumisehdot
Tärkeimmät rahoitusehdot ja maksujärjestelyt ja/tai viittaus niitä koskeviin säännöksiin:
Finansiering sker med den upphandlande enhetens egna medel. Betalningsvillkor och övriga ekonomiska villkor framgår av upphandlingsdokumenten.
Sopimukseen liittyvät ehdot
Sopimuksen täytäntöönpanoehdot:
Kontraktet ska genomföras i enlighet med upphandlingsdokumenten och avtalsutkastet. Krav på kvalitet, leveranssäkerhet, rapportering, fakturering och eventuella sanktioner framgår av avtalsvillkoren.
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Närpes Fjärrvärme Ab
Kansallinen rekisterinumero:
2029142-3
Postiosoite: Fabriksvägen 8
Postinumero: 64200
Postitoimipaikka: Närpiö
Alue: Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Ann-Mari Snickars
Sähköposti: markus.boling@narpesfjarrvarme.fi 📧
Puhelin: +358407757220 📞
Päätoimi
Kaasun ja lämmön tuotanto, siirto ja jakelu
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://supplierportal.c1.app.mercell.com/N%C3%A4rpes%20stad%2001813679/?tpg=613e2c05-b785-42b4-a05d-af12c2c9ba54 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://supplierportal.c1.app.mercell.com/N%C3%A4rpes%20stad%2001813679/?tpg=613e2c05-b785-42b4-a05d-af12c2c9ba54 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Marknadsdomstolen
Kansallinen rekisterinumero:
3006157-6
Yksikkö: Marknadsdomstolen
Postiosoite: Banbyggarvägen 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsingfors
Alue: Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Arvostelurunko
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Anbudsgivare kan ansöka om ändring enligt lagen om upphandling och koncession inom sektorerna vatten, energi, transporter och posttjänster. Besvär ska anföras hos Marknadsdomstolen inom de tidsfrister som anges i lagen.
Lähde: OJS 2026/S 167-596953 (2026-08-28)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕
- Öljytuotteet, polttoaineet, sähkö ja muut energian lähteet (8 uudet hankinnat)