Kunnallisteknisten palveluiden konetarjouspyyntö
Lapuan kaupunki
Lapuan kaupungin kunnallisteknisien palveluiden konetarjouspyyntö
MääräaikaDeadline 2026-10-01
Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-09-01 | hankintailmoitus |
hankintailmoitus (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Kunnallisteknisten palveluiden konetarjouspyyntö
Lyhyt kuvaus: Lapuan kaupungin kunnallisteknisien palveluiden konetarjouspyyntö
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut 📦
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 1 500 000 EUR 💰
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Oikeudenmukaiset työolot
Pääkohde tai suorituspaikka: Lapuan kaupungin alue
Postiosoite: Poutuntie 8
Postinumero: 62100
Postitoimipaikka: Lapua
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-01-01 📅
Loppupäivä: 2029-09-30 📅
Myöntämisperusteet
Laatukriteeri (nimi): Määritelty tarjouspyynnössä
Otsikko
Erän tunnistenumero:
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-01 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-01 12:30:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-01 12:30:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-21 12:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Lapuan kaupunki
Kansallinen rekisterinumero:
Yksikkö: Tekninen toimiala
Postiosoite: Poutuntie 8
Postinumero: 62100
Postitoimipaikka: Lapua
Alue: Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: kunnallistekniset.palvelut@lapua.fi 📧
Puhelin: +358444384658 📞
URL: https://www.lapua.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Asuminen ja yhdyskuntapalvelut
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/public/procedure/36580/enotice/56044 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/tendering/procedure/36580/call-for-tenders 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-604914 (2026-09-01)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Kunnallisteknisten palveluiden konetarjouspyyntö
Lyhyt kuvaus: Lapuan kaupungin kunnallisteknisien palveluiden konetarjouspyyntö
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut 📦
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 1 500 000 EUR 💰
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
2026-056044-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Oikeudenmukaiset työolot
Pääkohde tai suorituspaikka: Lapuan kaupungin alue
Postiosoite: Poutuntie 8
Postinumero: 62100
Postitoimipaikka: Lapua
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-01-01 📅
Loppupäivä: 2029-09-30 📅
Myöntämisperusteet
Laatukriteeri (nimi): Määritelty tarjouspyynnössä
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-01 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-01 12:30:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-01 12:30:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-21 12:00:00 📅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Lapuan kaupunki
Kansallinen rekisterinumero:
0209113-7
Yksikkö: Tekninen toimiala
Postiosoite: Poutuntie 8
Postinumero: 62100
Postitoimipaikka: Lapua
Alue: Etelä-Pohjanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: kunnallistekniset.palvelut@lapua.fi 📧
Puhelin: +358444384658 📞
URL: https://www.lapua.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Asuminen ja yhdyskuntapalvelut
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/public/procedure/36580/enotice/56044 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/tendering/procedure/36580/call-for-tenders 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-604914 (2026-09-01)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕
- Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut (>20 uudet hankinnat)