Katajanokan ala-asteen koulun väistökuljetukset ajalla 1/2027-12/2028
Helsingin kaupunki, kaupunkiympäristön toimiala
Katajanokan ala-asteen oppilaat opiskelevat ajalla tammikuu 2027 – joulukuu 2028 väistötiloissa, jotka sijaitsevat osoitteessa Eiranranta 1, 00150 Helsinki. Henkilöitä kuljetetaan väistötiloihin kerrallaan maksimissaan 210 oppilasta (+opettajien määrä) ja heidät kuljetetaan Katajanokalta Merisotilaantorilta (Merisotilaantori 1, 00160 Helsinki) väistötiloihin Eiranrantaan. Oppilaat ja henkilökunta kuljetetaan väistötiloista koulupäivän päätteeksi takaisin Merisotilaantorille. Tällä tarjouspyynnöllä hankintayksikkö hankkii Katajanokan ala-asteen koulun oppilaiden väistötilakuljetukset kevät- ja syyslukukaudelle 2027 ja 2028. Hankittava palvelu on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteenä olevassa palvelukuvauksessa ja muissa liitteissä.
MääräaikaDeadline 2026-09-28
Kuka? Mitä? Missä?| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-08-27 | hankintailmoitus |
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Katajanokan ala-asteen koulun väistökuljetukset ajalla 1/2027-12/2028
Viitenumero:
HEL 2026-004184
Lyhyt kuvaus:
Tuotteet/palvelut: Tilausmatkustajaliikenteen palvelut 📦
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 290 000 EUR 💰
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
HEL 2026-004184
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Oikeudenmukaiset työolot
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-01-07 📅
Loppupäivä: 2028-12-22 📅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Hinta (painotus): 100
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-09-28 10:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-09-28 10:05:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 6 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-09-28 10:05:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä tilaamista käytetään ✅
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-14 10:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Kiintolukutyyppi: Kiinteä arvo (yhteensä)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Helsingin kaupunki, kaupunkiympäristön toimiala
Kansallinen rekisterinumero:
0201256-6
Postiosoite: PL 58208
Postinumero: 00099
Postitoimipaikka: Helsingin kaupunki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Helsingin kaupunki, kaupunkiympäristön toimiala
Sähköposti: kymp.tilahankinnat@hel.fi 📧
Puhelin: +358 93102611 📞
URL: https://www.hel.fi/fi/paatoksenteko-ja-hallinto/kaupungin-organisaatio/toimialat/kaupunkiympariston-toimiala 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Alue- tai paikallistason viranomainen
Päätoimi
Asuminen ja yhdyskuntapalvelut
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/helsinki?id=618557&tpk=91263f12-0e5c-4e80-bd5b-c31211f95cbc 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/helsinki?id=618557&tpk=91263f12-0e5c-4e80-bd5b-c31211f95cbc 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista):
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 167-596992 (2026-08-27)
- Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta) (10 uudet hankinnat)