Kaapeli-TV ja laajakaistaliittymät
Petterinkulma Oy
Hankintayksikkö pyytää tarjousta seuraavasta kokonaisuudesta (A+B) toteutettuna kaikkiin kohteisiin: A. Kiinteistöjen laajakaistaiset internet-liittymät asukkaiden, yhteistilojen ja rakennusautomaation käyttöön. B. Kiinteistöjen kaapeli-TV -liittymät ja -palvelut asukkaiden ja yhteistilojen käyttöön. Toimittajan tulee tarjota kokonaisuutta. Osatarjouksia ei hyväksytä. Vaihtoehtoisia tarjouksia ei hyväksytä. Rinnakkaisia tarjouksia ei hyväksytä. Hankintaa ei ole jaettu osiin, sillä hankinnan töiden katsotaan muodostavan kokonaisuuden, jonka jakaminen osiin hankintayksikön toimesta olisi teknisistä ja taloudellisista syistä epätarkoituksenmukaista (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016, §75). Kyseessä olevan kokonaisuuden tarkemmat tiedot ja tarjousvaatimukset löytyvät tarjouspyynnön liitteestä 1, jossa on ilmoitettu tarjottavien palveluiden vähimmäis- ja laatuvaatimukset. Hankinnassa noudatetaan hankintalakia (1397/2016). Menettelytapana on EU kynnysarvon ylittävä avoin menettely. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat suomen kielellä ja tarjous tulee antaa suomen kielellä.
MääräaikaDeadline 2026-09-28
Kuka? Mitä?- • Muut televiestintäpalvelut kuin puhelin- ja tietoliikennepalvelut › Televisio- ja radio-ohjelmien lähetyspalvelut
- • Radion ja television kaapelilähetyspalvelut › Kaapeli-TV
- • Tiedon käsittelypalvelut › Tiedonsiirtopalvelut
- • Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki › Internet-palvelut
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-08-24 | hankintailmoitus |
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Kaapeli-TV ja laajakaistaliittymät
Lyhyt kuvaus:
Tuotteet/palvelut: Internet-palvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
2026-055226-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille) ✅
Lisätuotteet/palvelut: Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pohjois-Savo 🏙️
Kesto: 5 vuotta
Kesto
Aloituspäivä: 2027-11-01 📅
Myöntämisperusteet
Laatukriteeri (nimi): Laatupisteet määräytyvät vaatimukset täyttävien tarjoajien keskinäisistä laatueroista. Laadullisesti pisteytettävät kohdat on merkitty liitteessä 1 maksimipistemäärän kera.
Laatukriteeri (painotus): 10
Hinta ✅
Hinta (painotus): 90
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-09-28 12:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-09-28 12:15:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 4 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-09-28 12:15:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-08 15:00:00 📅
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (prosentteina, tarkka)
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Petterinkulma Oy
Kansallinen rekisterinumero:
0170529-9
Postiosoite: Kirkonsalmentie 12
Postinumero: 74120
Postitoimipaikka: Iisalmi
Alue: Pohjois-Savo 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: mikko.kauppinen@petterinkulma.fi 📧
Puhelin: +357 207439125 📞
URL: http://www.petterinkulma.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Asuminen ja yhdyskuntapalvelut
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/public/procedure/36128/enotice/55226 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://www.hankintailmoitukset.fi/fi/tendering/procedure/36128/call-for-tenders 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 163-586149 (2026-08-24)