ERILLISALUEIDEN KIINTEISTÖNHOITO 2027-2028

Ylöjärven kaupunki

Tarjouspyyntö käsittää liiteasiakirjoissa mainittujen kiinteistöalueiden kiinteistönhoitotehtäviä.

Määräaika

Deadline 2026-10-02

Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
Päivämäärä Asiakirja
2026-08-27 hankintailmoitus
hankintailmoitus (2026-08-27)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: ERILLISALUEIDEN KIINTEISTÖNHOITO 2027-2028
Viitenumero: 625582
Lyhyt kuvaus:
Tarjouspyyntö käsittää liiteasiakirjoissa mainittujen kiinteistöalueiden kiinteistönhoitotehtäviä.
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Kiinteistöpalvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste: 625582
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille)
Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Siirtyminen kiertotalouteen
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Oikeudenmukaiset työolot
Pääkohde tai suorituspaikka:
Tarjouspyyntöasiakirjojen mukaiset kiinteistöalueet Ylöjärven kaupungin alueella.
Postitoimipaikka: Ylöjärvi
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pirkanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2027-01-01 📅
Loppupäivä: 2028-12-31 📅
Kuvaus
Sopimuksen optiokausien enimmäismäärä: 2
Myöntämisperusteet
Hinta
Hinta (painotus): 60
Laatukriteeri (nimi): Laatu 30 %
Laatukriteeri (painotus): 30
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0000

Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-10-02 09:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-10-02 09:10:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-10-02 09:10:00 📅
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä tilaamista käytetään
Sähköistä maksua käytetään
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-30 20:59:00 📅
Myöntämisperusteet
Painotustyyppi: Painotus (pisteinä, tarkka)

Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Ylöjärven kaupunki
Kansallinen rekisterinumero: 0158221-7
Postiosoite: PL 22
Postinumero: 33471
Postitoimipaikka: Ylöjärvi
Alue: Pirkanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Tekninen osasto
Sähköposti: tekninen.kirjaamo@ylojarvi.fi 📧
Puhelin: +358 356530000 📞
URL: http://www.ylojarvi.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/ylojarvi?id=625582&tpk=fb4e88ef-7c6e-4bd7-b293-0af954ab03d4 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/ylojarvi?id=625582&tpk=fb4e88ef-7c6e-4bd7-b293-0af954ab03d4 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen

Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero: 3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: https://www.markkinaoikeus.fi 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista): Hankintapäätöstä koskeva muutoksenhaku määräytyy hankintalain mukaisesti.
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 166-595171 (2026-08-27)