A203375 Väistötilat

Senaatti-kiinteistöt

Väistötilojen toteutus tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti.

Määräaika

Deadline 2026-09-28

Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
Päivämäärä Asiakirja
2026-08-31 hankintailmoitus
hankintailmoitus (2026-08-31)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: A203375 Väistötilat
Lyhyt kuvaus: Väistötilojen toteutus tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti.
Sopimustyyppi: Urakat
Tuotteet/palvelut: Rakennustyöt 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste: 2026-055579-LOT-0001
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille)
Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Siirtyminen kiertotalouteen
Edistettävä sosiaalinen tavoite: Oikeudenmukaiset työolot
Esteettömyysvaatimusten käyttö teknisissä eritelmissä vammaisia henkilöitä varten: Vammaisia koskevat esteettömyysvaatimukset on otettu huomioon
Pääkohde tai suorituspaikka: Tampere
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pirkanmaa 🏙️
Kesto
Aloituspäivä: 2026-10-05 📅
Tutkintojärjestelmän kesto
Määrittelemätön kesto
Myöntämisperusteet
Hinta
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0000

Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-09-28 12:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-09-16 12:00:00 📅

Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Senaatti-kiinteistöt
Kansallinen rekisterinumero: 1503388-4
Postiosoite: Lintulahdenkatu 5 A, PL 237
Postinumero: 00530
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: kirjaamo@senaatti.fi 📧
Puhelin: +358294833203 📞
URL: http://www.senaatti.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Asuminen ja yhdyskuntapalvelut
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://bem.buildercom.net/html/rfq2registration/index?rfqId=18412&guid=00e3222d-bc8f-4a99-909b-fceb474a9891 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://bem.buildercom.net/html/rfq2registration/index?rfqId=18412&guid=00e3222d-bc8f-4a99-909b-fceb474a9891 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen

Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero: FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 169-604314 (2026-08-31)