Vatialan päiväkoti, uudisrakennushankkeen Sähkö- ja AV-suunnittelutehtävät

Kangasalan kaupunki

Kangasalan kaupunki, Tekninen keskus/Rakentamisen palvelualue, pyytää aikaveloitusperusteista kattohintatarjoustanne Vatialan päiväkodin uudisrakennushankkeen seuraavista suunnittelutehtävistä tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti: - sähköjärjestelmien suunnittelu - audiovisuaalisen tekniikan suunnittelu

Määräaika

Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2026-04-07. Hankinta julkaistiin 2026-03-04.

Toimittajat

Seuraavat toimittajat mainitaan hankintapäätöksissä tai muissa hankinta-asiakirjoissa:

Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
Päivämäärä Asiakirja
2026-03-04 hankintailmoitus
2026-08-14 Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
hankintailmoitus (2026-03-04)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Vatialan päiväkoti, uudisrakennushankkeen Sähkö- ja AV-suunnittelutehtävät
Viitenumero: 599729
Lyhyt kuvaus:
Kangasalan kaupunki, Tekninen keskus/Rakentamisen palvelualue, pyytää aikaveloitusperusteista kattohintatarjoustanne Vatialan päiväkodin uudisrakennushankkeen seuraavista suunnittelutehtävistä tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti: - sähköjärjestelmien suunnittelu - audiovisuaalisen tekniikan suunnittelu
Näytä lisää
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Insinöörialan suunnittelupalvelut 📦
Kuvaus
Sisäinen tunniste: 599729
Tämä hankinta soveltuu myös pienille ja keskisuurille yrityksille (pk-yrityksille)
Lähestymistapa ympäristövaikutusten vähentämiseen: Siirtyminen kiertotalouteen
Postiosoite: Konkkalankuja 3
Postinumero: 36240
Postitoimipaikka: Kangasala
Maa: Suomi 🇫🇮
Suorituspaikka: Pirkanmaa 🏙️
Kesto: 32 kuukautta
Tietoa sähköisistä luetteloista
Tarjoukset on esitettävä sähköisinä luetteloina tai niihin on sisällyttävä sähköinen luettelo
Myöntämisperusteet
Laatukriteeri (nimi): Laatutekijät
Hinta
Otsikko
Erän tunnistenumero: LOT-0000

Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-04-07 06:00:00 📅
Tarjousten avaamista koskevat ehdot: 2026-04-07 06:15:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 3 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Tarjoaja voi jättää useamman kuin yhden tarjouksen
Hankintasopimuksen toteuttamiseen osoitetun henkilöstön nimet ja ammatillinen pätevyys on ilmoitettava
Tarjousten avaamisen päivämäärä: 2026-04-07 06:15:00 📅
Sähköinen luettelo: Sallittu
Sähköinen laskutus: Sallittu
Sähköistä tilaamista käytetään
Sähköistä maksua käytetään
Lisätietojen pyytämisen määräaika: 2026-03-17 10:00:00 📅

Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Kangasalan kaupunki
Kansallinen rekisterinumero: 1923299-5
Postiosoite: Urheilutie 13
Postinumero: 36200
Postitoimipaikka: Kangasala
Alue: Pirkanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Yhteyspiste: Kangasalan kaupunki, Tekninen Keskus
Sähköposti: kirjaamo@kangasala.fi 📧
Puhelin: +358 35655300 📞
URL: http://www.kangasala.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Alue- tai paikallistason viranomainen
Päätoimi
Yleinen julkishallinto
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/kangasala?id=599729&tpk=82d8c4b5-9840-4d02-a133-0fd3597f69eb 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://tarjouspalvelu.fi/kangasala?id=599729&tpk=82d8c4b5-9840-4d02-a133-0fd3597f69eb 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen

Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero: 3006157-6
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Uudelleentarkastelumenettely
Tarkat tiedot uudelleentarkastelumenettelyjen määräajasta (määräajoista): Muutoksenhakumenettelyjen tarkat tiedot ilmoitetaan hankintapäätöksissä.
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 045-153591 (2026-03-04)
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta (2026-08-14)
Kohde
Hankinnan laajuus
Hankinnan kokonaisarvo (ilman arvonlisäveroa): 21 650 EUR 💰
Myöntämisperusteet
Laatukriteeri (painotus): 60
Hinta (painotus): 40

Menettely
Painotustyyppi: Painotus (pisteinä, tarkka)

Sopimuksen tekeminen
Sopimus/erä myönnetään
Erän tunnistenumero: LOT-0000
Sopimuksen numero: Konsulttisopimus, Sähkö- ja AV-suunnittelu, Vatialan päiväkoti
Sopimuksen tekopäivä: 2026-06-18 📅
Otsikko: Konsulttisopimus, Sähkö- ja AV-suunnittelu, Vatialan päiväkoti
Tietoa tarjouskilpailuista
Sähköisesti vastaanotettujen tarjousten määrä: 11
Pk-yrityksiltä saatujen tarjousten määrä: 5
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 21 650 EUR 💰
Tarjouksen tunniste: Veloce Consulting Oy
Osan tai osien ryhmän tunniste: LOT-0000
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Veloce Consulting Oy
Kansallinen rekisterinumero: 3130517-3
Postinumero: 33100
Postitoimipaikka: Tampere
Alue: Pirkanmaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Organisaation koko: Mikro, pieni tai keskisuuri

Hankintaviranomainen
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Lähde: OJS 2026/S 157-568047 (2026-08-14)