Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4, FI-01800 Klaukkala. Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1-kerroksessa on liiketiloja 288 m2 sekä yleisiä tiloja. Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl ja asuinpinta-ala on 2 555 m2. Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat, ja muut suunnitelmat joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät. Tilaaja hakee hankkeelle rakennusluvan.
Määräaika
Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2017-12-20.
Hankinta julkaistiin 2017-11-08.
Toimittajat
Seuraavat toimittajat mainitaan hankintapäätöksissä tai muissa hankinta-asiakirjoissa:
hankintailmoitus (2017-11-08) Kohde Hankinnan laajuus
Otsikko: Rakennustyöt
Lyhyt kuvaus:
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4, FI-01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1-kerroksessa on liiketiloja 288 m2 sekä yleisiä tiloja.
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl ja asuinpinta-ala on 2 555 m2.
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat, ja muut suunnitelmat joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Tilaaja hakee hankkeelle rakennusluvan.
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4, FI-01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1-kerroksessa on liiketiloja 288 m2 sekä yleisiä tiloja.
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl ja asuinpinta-ala on 2 555 m2.
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat, ja muut suunnitelmat joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Tilaaja hakee hankkeelle rakennusluvan.
Ilmoituksen metatiedot
Alkukieli: suomi 🗣️
Asiakirjatyyppi: hankintailmoitus
Sopimuksen luonne: Urakat
Asetus: Euroopan unioni
Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Koodi: Rakennustyöt📦
Lisä-CPV-koodi: Rakennustyöt📦 Suorituspaikka
NUTS-alue: Helsinki-Uusimaa
🏙️
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin menettely
Tarjouksen tyyppi: Tarjous koskee kaikkia eriä
Myöntämisperusteet
Kokonaistaloudellisesti edullisin tarjous
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4, FI-01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1-kerroksessa on liiketiloja 288 m2 sekä yleisiä tiloja.
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl ja asuinpinta-ala on 2 555 m2.
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat, ja muut suunnitelmat joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Tilaaja hakee hankkeelle rakennusluvan.
Arvioitu kokonaisarvo: 6 950 000 EUR 💰
Arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa: 6 950 000 EUR 💰
Kesto: 16 kuukautta Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)
Täydentävä CPV-koodi: IA01
Suorituspaikka
Pääkohde tai suorituspaikka: Nurmijärven Klaukkala, Luhtajoentie 4, 01800 Klaukkala.
Oikeudelliset, taloudelliset, rahoitukselliset ja tekniset tiedot Osallistumisehdot
Kelpoisuus harjoittaa ammattitoimintaa:
Tarjoajan taloudelliset edellytykset tulee olla Suomen asiakastieto Oy:n ratingin mukaisesti A+ tai parempi.
Tarjoajalla tulee olla yhteiskunnalliset velvoitteet, tilaajavastuulain mukaisesti. Tarjoajalla ei saa olla verovelkaa, eikä se saa olla velkasaneerauksessa.
Yrityksen tekninen osaaminen tulee olla todennettu laadukkaaksi asuinrakentamisen KVR-urakoinnissa.
Tarjoajan referenssi- ja kielitaitovaatimukset ilmenevät tarjouspyynnöstä.
Menettely
Tarjousten vastaanottoaika: 12:00
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Tarjouksen voimassaoloaika: 2018-03-30 📅
Tarjousten avauspäivä: 2017-12-20 📅
Tarjousten avausaika: 12:00
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta (2018-06-06) Kohde Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4
01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1. kerroksessa on liiketiloja 288 m
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl ja asuinpinta-ala on 2 555 m
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyvät arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat ja muut suunnitelmat, joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Tilaaja hakee hankkeelle rakennusluvan.
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4
01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1. kerroksessa on liiketiloja 288 m
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl ja asuinpinta-ala on 2 555 m
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyvät arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat ja muut suunnitelmat, joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4
01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1. kerroksessa on liiketiloja 288 m
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl ja asuinpinta-ala on 2 555 m
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyvät arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat ja muut suunnitelmat, joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, lvis(a)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat, ja muut suunnitelmat joita viranomainen vaatii sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Suorituspaikka
Pääkohde tai suorituspaikka:
Nurmijärven Klaukkala,
Luhtajoentie 4
01800 Klaukkala.
Sopimuksen tekeminen
Sopimuksen tekemispäivä: 2018-05-18 📅
Hankintaviranomainen Tunnistetiedot
Kansallinen rekisterinumero: 1966800-0
Yhteystiedot
Yhteyspiste: Kari Annala
Lähde: OJS 2018/S 107-243285 (2018-06-06)
Lisätietoilmoitus (2018-06-11) Kohde Hankinnan laajuus
Lyhyt kuvaus:
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4, 01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1. kerroksessa on liiketiloja 288 m
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl, ja asuinpinta-ala on 2 555 m
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, LVIS(A)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat ja muut suunnitelmat, joita viranomainen vaatii, sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Tilaaja hakee hankkeelle rakennusluvan.
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4, 01800 Klaukkala.
Rakennushanke käsittää asuinkerrostalon, jonka 1. kerroksessa on liiketiloja 288 m
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl, ja asuinpinta-ala on 2 555 m
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, LVIS(A)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat ja muut suunnitelmat, joita viranomainen vaatii, sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Luhtajoentie 4 -nimisen asuinkerrostalon rakentaminen teknisenä KVR-urakkana Nurmijärven Klaukkalaan, osoitteeseen Luhtajoentie 4, 01800 Klaukkala.
Asuntoja rakennuksessa on yhteensä 57 kpl, ja asuinpinta-ala on 2 555 m
Tekniseen KVR-urakkaan sisältyy: arkkitehti-, LVIS(A)-, rakenne-, piha- ja vihersuunnitelmat ja muut suunnitelmat, joita viranomainen vaatii, sekä kohteen KVR-urakointi sekä pääsuunnittelijan ja työturvallisuuskoordinattorin tehtävät.
Hankintaviranomainen Yhteystiedot
Yhteyspiste: Olli Annala
Lähde: OJS 2018/S 110-249744 (2018-06-11)