Helsingin kaupungin asuntotuotantotoimisto: Kokonaisurakka, Vallilan Kiinteistöt Oy/Leonkatu 20 ja Helsingin Asumisoikeus Oy/Poiju. Uudisrakennushanke, joka sisältää asuinrakennusten ja niihin liittyvien piha-alueiden ja pihan-alaisen paikoituksen rakentamisen rakennus- ja LVISA-työt kokonaisurakkana. Kohde sijaitsee Kalasataman, Sörnäistenniemessä, tonteilla 10579/3, 4 ja 5 tontin määräalalla 1 090 m² osoitteissa Leonkatu 20 ja 16, Helsinki kohteeseen tulee kaksi erillistä yhtiötä: Vallilan Kiinteistöt Oy/Leonkatu 20 tontille 3, ja Helsingin Asumisoikeus Oy/Poiju tontille 4. Urakkatarjoukset yhtiöistä annetaan urakka-asiakirjojen mukaisesti. Tontit liittyvät yhteispihaan tontilla 10579/5 määräala 1 590 m². Pihan ja siihen liittyvät paikoituksen rakentaminen sisältyy urakkaan urakka-asiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Pihaan liittyvistä töistä pyydetään erillishinta. Rakennuksien rungot elementtirakenteisia väli- ja yläpohjat ontelolaattarakenteisia, Kellarin lattiat maanvaraisia julkisivut: katupuolet sisäkuorielementti+puhtaaksimuuraus, pihanpuoli ns. parmarappaustyyppinen elementtiseinärakenne. Parveketaustat sandwish-elementti + maalaus. Parvekekaiteet ja saunaosastot verhottu konesaumakupariverhouksella, parvekelaatat ja parvekepielet betonielementtejä. Kermieristeinen tasakatto betoniset pystyhormielementit kaukolämpö, vesikiertoiset levypatterit, märkätilat vesikiertoinen lattianlämmitys, keskitetty ilmanvaihto, asuinkerrostalon sähkötyöt. Tässä hankinnassa käytettävä kieli on suomi.
Määräaika
Tarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2010-09-14.
Hankinta julkaistiin 2010-08-18.
hankintailmoitus (2010-08-13) Kohde Hankinnan laajuus
Otsikko: Rakennustyöt
Koko teksti:
Helsingin kaupungin asuntotuotantotoimisto: Kokonaisurakka, Vallilan Kiinteistöt Oy/Leonkatu 20 ja Helsingin Asumisoikeus Oy/Poiju. Uudisrakennushanke, joka sisältää asuinrakennusten ja niihin liittyvien piha-alueiden ja pihan-alaisen paikoituksen rakentamisen rakennus- ja LVISA-työt kokonaisurakkana. Kohde sijaitsee Kalasataman, Sörnäistenniemessä, tonteilla 10579/3, 4 ja 5 tontin määräalalla 1 090 m² osoitteissa Leonkatu 20 ja 16, Helsinki kohteeseen tulee kaksi erillistä yhtiötä: Vallilan Kiinteistöt Oy/Leonkatu 20 tontille 3, ja Helsingin Asumisoikeus Oy/Poiju tontille 4. Urakkatarjoukset yhtiöistä annetaan urakka-asiakirjojen mukaisesti. Tontit liittyvät yhteispihaan tontilla 10579/5 määräala 1 590 m². Pihan ja siihen liittyvät paikoituksen rakentaminen sisältyy urakkaan urakka-asiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Pihaan liittyvistä töistä pyydetään erillishinta. Rakennuksien rungot elementtirakenteisia väli- ja yläpohjat ontelolaattarakenteisia, Kellarin lattiat maanvaraisia julkisivut: katupuolet sisäkuorielementti+puhtaaksimuuraus, pihanpuoli ns. parmarappaustyyppinen elementtiseinärakenne. Parveketaustat sandwish-elementti + maalaus. Parvekekaiteet ja saunaosastot verhottu konesaumakupariverhouksella, parvekelaatat ja parvekepielet betonielementtejä. Kermieristeinen tasakatto betoniset pystyhormielementit kaukolämpö, vesikiertoiset levypatterit, märkätilat vesikiertoinen lattianlämmitys, keskitetty ilmanvaihto, asuinkerrostalon sähkötyöt. Tässä hankinnassa käytettävä kieli on suomi.
Helsingin kaupungin asuntotuotantotoimisto: Kokonaisurakka, Vallilan Kiinteistöt Oy/Leonkatu 20 ja Helsingin Asumisoikeus Oy/Poiju. Uudisrakennushanke, joka sisältää asuinrakennusten ja niihin liittyvien piha-alueiden ja pihan-alaisen paikoituksen rakentamisen rakennus- ja LVISA-työt kokonaisurakkana. Kohde sijaitsee Kalasataman, Sörnäistenniemessä, tonteilla 10579/3, 4 ja 5 tontin määräalalla 1 090 m² osoitteissa Leonkatu 20 ja 16, Helsinki kohteeseen tulee kaksi erillistä yhtiötä: Vallilan Kiinteistöt Oy/Leonkatu 20 tontille 3, ja Helsingin Asumisoikeus Oy/Poiju tontille 4. Urakkatarjoukset yhtiöistä annetaan urakka-asiakirjojen mukaisesti. Tontit liittyvät yhteispihaan tontilla 10579/5 määräala 1 590 m². Pihan ja siihen liittyvät paikoituksen rakentaminen sisältyy urakkaan urakka-asiakirjojen osoittamassa laajuudessa. Pihaan liittyvistä töistä pyydetään erillishinta. Rakennuksien rungot elementtirakenteisia väli- ja yläpohjat ontelolaattarakenteisia, Kellarin lattiat maanvaraisia julkisivut: katupuolet sisäkuorielementti+puhtaaksimuuraus, pihanpuoli ns. parmarappaustyyppinen elementtiseinärakenne. Parveketaustat sandwish-elementti + maalaus. Parvekekaiteet ja saunaosastot verhottu konesaumakupariverhouksella, parvekelaatat ja parvekepielet betonielementtejä. Kermieristeinen tasakatto betoniset pystyhormielementit kaukolämpö, vesikiertoiset levypatterit, märkätilat vesikiertoinen lattianlämmitys, keskitetty ilmanvaihto, asuinkerrostalon sähkötyöt. Tässä hankinnassa käytettävä kieli on suomi.
Suorituspaikka Uusimaa
🏙️ Ilmoituksen metatiedot
Asiakirjatyyppi: hankintailmoitus
Sopimuksen luonne: Urakat
Asetus: Euroopan yhteisöt
Alkukieli: suomi 🗣️
Menettely
Menettelyn tyyppi: Rajoitettu menettely
Myöntämisperusteet
Kokonaistaloudellisesti edullisin tarjous
Tarjouksen tyyppi: Kokonaistarjous
Hankintaviranomaisen tyyppi: Alue- tai paikallistason virasto/laitos
Päätoimi: Muu
Hankintaviranomainen Tunnistetiedot
Hankintaviranomaisen nimi: Helsingin kaupunki asuntotuotantotoimisto
Maa: Suomi 🇫🇮 Yhteystiedot
Internetosoite: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus🌏