Vakuutusten hankinta
Etelä-Savon kampuskiinteistöt ky.
Vakuutusten hankinta
MääräaikaTarjousten vastaanottamisen määräaika oli 2026-04-14. Hankinta julkaistiin 2026-03-12.
ToimittajatSeuraavat toimittajat mainitaan hankintapäätöksissä tai muissa hankinta-asiakirjoissa:
Kuka? Mitä? Missä?
Hankintojen historia
| Päivämäärä | Asiakirja |
|---|---|
| 2026-03-12 | hankintailmoitus |
| 2026-08-31 | Ilmoitus tehdystä sopimuksesta |
hankintailmoitus (2026-03-12)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Vakuutusten hankinta
Lyhyt kuvaus: Vakuutusten hankinta
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Rahoitus- ja vakuutuspalvelut 📦
Suorituspaikkaa koskevat rajoitukset: Missä tahansa tietyn maan alueella
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
Maa: Suomi 🇫🇮
Tutkintojärjestelmän kesto
Määrittelemätön kesto ✅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-04-14 16:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 4 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Etelä-Savon kampuskiinteistöt ky.
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Prikaatinkatu 3
Postinumero: 50100
Postitoimipaikka: Mikkeli
Alue: Etelä-Savo 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: emilia.matiskainen@xamk.fi 📧
Puhelin: +358 400137441 📞
URL: http://www.esakk.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Koulutus
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://sp-online.fi/customers/4456/tenders/11288/home?_token=qKhlxrHPJbqPvdsimx18i9Mz4VHjGXKykkOHfdrHNZA 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://sp-online.fi/customers/4456/tenders/11288/home?_token=qKhlxrHPJbqPvdsimx18i9Mz4VHjGXKykkOHfdrHNZA 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 051-177150 (2026-03-12)
Kohde
Hankinnan laajuus
Otsikko: Vakuutusten hankinta
Lyhyt kuvaus: Vakuutusten hankinta
Sopimustyyppi: Palvelut
Tuotteet/palvelut: Rahoitus- ja vakuutuspalvelut 📦
Suorituspaikkaa koskevat rajoitukset: Missä tahansa tietyn maan alueella
Kuvaus
Sisäinen tunniste:
2026-043222-LOT-0001
Maa: Suomi 🇫🇮
Tutkintojärjestelmän kesto
Määrittelemätön kesto ✅
Myöntämisperusteet
Hinta ✅
Otsikko
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Menettely
Toimenpiteen tyyppi
Avoin menettely ✅
Oikeusperusta: Direktiivi 2014/24/EU
Hallinnolliset tiedot
Tarjousten tai osallistumishakemusten vastaanottamisen määräaika: 2026-04-14 16:00:00 📅
Kielet, joilla tarjoukset tai osallistumishakemukset voidaan jättää: suomi 🗣️
Vähimmäisaika, jonka kuluessa tarjoajan on pidettävä tarjous voimassa: 4 kuukautta
Tarjouspyynnön ehdot
Sähköinen laskutus: Pakollinen
Sähköistä maksua käytetään ✅
Hankintaviranomainen
Nimi ja osoitteet
Nimi: Etelä-Savon kampuskiinteistöt ky.
Kansallinen rekisterinumero:
1013321-0
Postiosoite: Prikaatinkatu 3
Postinumero: 50100
Postitoimipaikka: Mikkeli
Alue: Etelä-Savo 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: emilia.matiskainen@xamk.fi 📧
Puhelin: +358 400137441 📞
URL: http://www.esakk.fi 🌏
Hankintaviranomaisen tyyppi
Julkisoikeudellinen yhteisö
Päätoimi
Koulutus
Viestintä
Asiakirjojen URL-osoite: https://sp-online.fi/customers/4456/tenders/11288/home?_token=qKhlxrHPJbqPvdsimx18i9Mz4VHjGXKykkOHfdrHNZA 🌏
Osallistumisen URL-osoite: https://sp-online.fi/customers/4456/tenders/11288/home?_token=qKhlxrHPJbqPvdsimx18i9Mz4VHjGXKykkOHfdrHNZA 🌏
Tarjouksen/hakemuksen jättäminen sähköisesti: Pakollinen
Täydentävät tiedot
Arvostelurunko
Nimi: Markkinaoikeus
Kansallinen rekisterinumero:
FI30061576
Postiosoite: Radanrakentajantie 5
Postinumero: 00520
Postitoimipaikka: Helsinki
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: markkinaoikeus@oikeus.fi 📧
Puhelin: +358 295643300 📞
URL: http://www.oikeus.fi/markkinaoikeus 🌏
Palvelu, josta voi saada tietoja uudelleentarkastelumenettelystä
Sama kuin: Nimi ja osoitteet
Tietoa sähköisistä työnkuluista
Sähköinen laskutus hyväksytään
Lähde: OJS 2026/S 051-177150 (2026-03-12)
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta (2026-08-31)
Kohde
Hankinnan laajuus
Hankinnan kokonaisarvo (ilman arvonlisäveroa): 103 264 EUR 💰
Kesto
Aloituspäivä: 2026-07-01 📅
Sopimuksen tekeminen
Sopimus/erä myönnetään ✅
Erän tunnistenumero:
Sopimuksen numero:
Sopimuksen tekopäivä: 2026-05-27 📅
Tietoa tarjouskilpailuista
Saatujen tarjousten määrä: 2
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 25 816 EUR 💰
Tarjouksen tunniste:
Osan tai osien ryhmän tunniste:
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Pohjola Vakuutus Oy
Kansallinen rekisterinumero:
Postiosoite: Gebhardinaukio 1
Postinumero: 00013
Postitoimipaikka: Op
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: jukka-pekka.watka@pohjola.fi 📧
Puhelin: +358 102532183 📞
URL: https://www.op.fi 🌏
Organisaation koko: Suuri
Lähde: OJS 2026/S 168-600442 (2026-08-31)
Kohde
Hankinnan laajuus
Hankinnan kokonaisarvo (ilman arvonlisäveroa): 103 264 EUR 💰
Kesto
Aloituspäivä: 2026-07-01 📅
Sopimuksen tekeminen
Sopimus/erä myönnetään ✅
Erän tunnistenumero:
LOT-0000
Sopimuksen numero:
2026-055915 (CON-0001)
Sopimuksen tekopäivä: 2026-05-27 📅
Tietoa tarjouskilpailuista
Saatujen tarjousten määrä: 2
Tiedot sopimuksen/erän arvosta (ilman alv:tä)
Sopimuksen/osuuden kokonaisarvo: 25 816 EUR 💰
Tarjouksen tunniste:
Pohjola
Osan tai osien ryhmän tunniste:
LOT-0000
Toimeksisaajan nimi ja osoite
Nimi: Pohjola Vakuutus Oy
Kansallinen rekisterinumero:
1458359-3
Postiosoite: Gebhardinaukio 1
Postinumero: 00013
Postitoimipaikka: Op
Alue: Helsinki-Uusimaa 🏙️
Maa: Suomi 🇫🇮
Sähköposti: jukka-pekka.watka@pohjola.fi 📧
Puhelin: +358 102532183 📞
URL: https://www.op.fi 🌏
Organisaation koko: Suuri
Lähde: OJS 2026/S 168-600442 (2026-08-31)
Uudet hankinnat asiaan liittyvissä luokissa 🆕
- Rahoitus- ja vakuutuspalvelut (8 uudet hankinnat)